Přejít k hlavnímu obsahu

Kdo se baví, nezlobí

Jet na dovolenou s dětmi znamená nepřetržitě jim zajišťovat zábavný program. Na rozdíl od dospělých se nechtějí jen tak povalovat. Když se nudí, začnou zlobit.

Je proto dobře vybírat si k letní rekreaci taková střediska, kde nabízejí zajímavý program i dětem. Pokud ještě letos nemáte vybráno, přinášíme vám dva tipy.

Wellnes hotel Vista u Králického Sněžníku v Jeseníkách (v resortu Dolní Morava) vychází rodinám vstříc už cenově. Strávíte-li tam tři a více nocí a dny příjezdu budou neděle až čtvrtek, mají vaše děti do patnácti let ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu zdarma, včetně stravy. Navíc jsou zde pro ně denně připraveny animační programy (pro ubytované zdarma). Ráno lze začít rozcvičkou. Poté následuje program v dětském koutku – čas, kdy se o vaše děti starají zkušení animátoři, můžete využít k odpočinku, procházce nebo třeba hraní tenisu. Po obědě probíhá animační program pro děti i s rodiči. Denně se obměňuje – jednou se vydáte po stopách pokladu, příště vás čeká zábavná pohádková stezka, jindy pravé tábornické odpoledne apod. Kromě toho se tu nabízí spousta her, fun park s oblíbeným skákacím hradem se skluzavkou, trampolínové pole, bobová dráha, lezecká stěna aj. Programy jsou až do osmi večer, každou sobotu se navíc pořádá dětská diskotéka.

Children friendly je také Grund Resort Golf & Ski v Mladých Bukách. samozřejmostí je vybavení pro nejmenší (dětská postýlka, jídelní stolička, ohřívač lahví, nočník, odrážedlo, vanička, přebalovací pult, vysílačky – chůvičky, pohádky na DVD, hmala_fotka_do_textu_Mlade_Bukyračky…), možnost zajistit hlídání i speciální menu, koutek na hraní a bazén. Vzhledem k tomu, že Grund Resort Golf & Ski je obklopen velkou travnatou plochou, která přechází v osmnáctijamkové golfové hřiště s nejkrásnějšími výhledy v České republice, mohou si tu pod vedením trenéra vyzkoušet golf i děti, a to už od čtyř let. Další zábavu nabízí nedaleký Skipark & bobová dráha, z jejíž horní stanice je jedinečný výhled na panorama východních Krkonoš. Speciálně pro děti je v areálu vyčleněn KIDpark, kde je umístěno šestimístné trampolínové pole, bungee trampolína, 16 m dlouhá nafukovací housenka Megi, pevné i pérové houpačky, herní systémy, prolézací hrady a další atrakce pro ukrácení dlouhé chvíle aj.

Foto: Wellnes hotel Vista (1), Grund Resort Golf&Ski (1)