Přejít k hlavnímu obsahu

Hledejte poklad

Nabízíme vám další tip, kam vyrazit s dětmi na výlet, aby se pobavila celá rodina. Vyražte na chvalský zámek na interaktivní výstavu Ztracené město hlavolamů.

Chvalský zámek najdete na okraji Prahy, v Horních Počernicích, a určitě se tam pobavíte. Zámecké sklepení se proměnilo v interaktivní Ztracené město hlavolamů, v němž budete hledat poklad – dovedou vás k němu hlavolamy a logické hádanky. Obří hlavolamy jsou umístěny na speciálních stolech a můžete luštit, hádat a zapisovat si tak dlouho, jak budete chtít. A to platí nejen pro děti – do pátrání po pokladu se určitě s chutí zapojí i rodiče či prarodiče (a věřme, že poklad všichni najdou). 
V prostoru prvního patra vás pak čekají modely letadel od sběratelů, překrásné starodávné pokojíčky a spousta sádrových i porcelánových panenek, které zaujmou holčičky, maminky i babičky. Pokud to nestihnete do konce prázdnin, nevadí, výstava potrvá až do 22. září. Navíc se ještě můžete zúčastnit Tajemné noci na Chvalském zámku – pohádková stezka zámkem pro malé i velké děti a dospělé, tentokrát i s hledáním pokladu, se koná v sobotu 14. září. Budete soutěžit s princeznami, vílou Ohnivkou, Meluzínkou, královnou i rytířem. Více informací o zajímavém programu najdete na www.chvalskyzamek.cz.

Foto: www.chvalskyzamek.cz (1)