Přejít k hlavnímu obsahu

Dovolená v Egyptě už je bezpečná

Komerční článek. Láká vás Egypt, protože je tam v tuto chvíli příjemné teplo, komfortní služby a dovolená mnoho nestojí? Ale zároveň vám nedají spát nedávné nepokoje? Obávat už se nemusíte!

Velvyslanectví ČR v Káhiře má potěšující zprávy. Nepokoje v zemi se zklidnily. Oblíbené dovolenkové destinace Hurghada, Marsa Alam i Sharm el Sheikh jsou pro turisty bezpečné, dokonce se jich netýkají ani noční zákazy vycházení, o kterých jsme slyšeli ve zprávách. Aktuální situaci přesto nadále můžete sledovat na oficiálních stránkách Velvyslanectví ČR v Káhiře

Turisté si nemohou dovolenou vynachválit. Češi, kteří se v průběhu října a listopadu vracejí ze svých prosluněných dovolených v Egyptěoplývají nadšením. Nejčastěji si libují v tom, že je v destinacích méně turistů. Lidem dříve vadily plné hotely a pláže, to v současné době nehrozí. Do sytosti si tak užijete opravdového klidu a nerušeného odpočinku s kamarádkami nebo rodinou. Dokonce nebyly ani výrazně omezeny služby. Jídlo je chutné jako vždy a animátoři se neustále starají o bujarou zábavu. Přidáte-li se do některé z online diskuzí, zjistíte spoustu cenných informací, které vás o dovolené určitě přesvědčí.

Podzim strávený v Egyptě je jedinečnou možností jak si ještě užít moře a tepla. V listopadu je tu kolem 30 °C ve stínu, takže plavky a krátké sukně neuklízejte!

Tipy na výlety

Pokud vás nebaví polehávání u vody, máte možnost vydat se na celou řadu výletů. Jste-li na dovolené v Hurghadě nenechte si ujít některý z následujících fantastických zážitků. 

* Luxor – O památky nepřijdete, chrámový komplex Luxor nabízí velkolepou podívanou – hrobka Tutanchamona, Memnónovy kolosy nebo chrám bohyně Hatšepsut. Navštívit můžete i výrobnu papyru či alabastru. 

* Sahara park – Zde zažijete adrenalin při jízdě jeepem nebo na čtyřkolkách v pouštních dunách i prohlídku beduínské vesnice. 

* Ostrov Giftun – Milovníci bílého písku a potápění těšte se! Čekají vás korálové rybky i odpolední lenošení na nejkrásnější bílé pláži. 

* Makadi Bay delfinárium – Zábavné show s delfíny a lachtany potěší nejen děti, ale i dospělé. Navíc si zde s delfíny můžete zaplavat.

Foto: Blue Style (1)