Přejít k hlavnímu obsahu

Lákadla Singapuru

Metrem přímo na pláž nebo na drink do koruny betonového stromu? V Singapuru naprosto běžné! Nyní před začátkem léta je to skvělé místo, kde nasát pohodu a energii.

Stále se rozvíjející centrum jihovýchodní Asie, které se nachází jen 137 kilometrů od rovníku, však láká turisty z celého světa celoročně. Teplota zde nikdy neklesne pod 20 stupňů, a ulice města se tak stávají příjemným vycházkovým místem i v noci. Bulvár Clarke je dokonce klimatizován! Designově navržené fukary ochlazují návštěvníky přecházející mezi bary a restauracemi.

Nezapomenutelným zážitkem je výhled z terasy hotelu Marina Bay Sand, na jehož střeše se nachází nejatraktivněji položený bazén na světě. Ten končí přímo na hraně střechy, a návštěvníkům se tak naskytne jedinečný pohled na celé město a přístav. Za dobrého počasí je odtud vidět i 30 kilometrů vzdálený indonéský ostrov Batam a přístup na terasu mají nejen hoteloví hosté, ale i všichni návštěvníci. Unikátní je též komplex zahrad Gardens by the Bay. Jeho součástí jsou futuristické skleníky, ve kterých naleznete květenu z celého světa nebo visuté mosty s jedinečným výhledem. Netradičním zážitkem je pak pohled na alej betonových stromů, které postupně obrůstají živou vegetací. V jednom z těchto stromů se dokonce ve výšce 50 metrů nad zemí nachází designový bar. Možná vás zláká i největší ruské kolo na světě…

Další zpříjemnění návštěvy Singapuru vás čeká při cestě na ostrov Sentosa, kdy vás jezdící schody vyvezou přímo na pláž. Konečná stanice metra s názvem Beach Station mluví za vše. Ostrov navíc nabízí další vyžití v podobě plážových barů, obchodů, zoo a možnosti zapůjčení segwaye.

Pro obyvatele Singapuru je typický módní styl – všichni zde chodí elegantně oblečení a upravení. Vzhledem k teplému počasí nepřekvapí obrovská nabídka páskových bot, lodiček a balerínek, takže dámy si přijdou rozhodně na své. I u Bati, jehož obchod je v Singapuru samozřejmostí, najdete zcela jiný sortiment, než na který jste zvyklí z českých obchodů. 

Praktické informace

•    Do Singapuru létají 2× týdně České aerolinie (www.csa.cz) a čeští turisté nepotřebují k pobytu kratšímu než 90 dnů vízum.

•    Jedním ze čtyř oficiálních jazyků je angličtina, což oceníte zejména v městské hromadné dopravě, kde jsou anglicky psané veškeré informace.

•    Při výběru restaurací a barů se řiďte jednoduchou poučkou: Kde je plno, tam dobře vaří. Jsou-li restaurace prázdné, má to svůj důvod.

Foto: www.csa.cz (1)