Přejít k hlavnímu obsahu

Knížky pro celou rodinu: 12 super tipů

Chcete na poslední chvíli skočit do knihkupectví a opatřit tam dárky pro všechny své blízké? Pak vás možná ta spousta nabízených knih zaskočí – naše tipy vám pomohou vybírat.

Galerie: Knížky pro celou rodinu: 12 super tipů

1. Žítkovské čarování/Pravdivý příběh žítkovských bohyní

Kniha vznikla spojením již dříve vydaného bestselleru Kateřiny Tučkové Žítkovské bohyně a knihy Jiřího Jilíka Žítkovské čarování. Autor je fascinován moravskými Kopanicemi a setkáním se skutečnou žítkovskou „bohyní“ Irmou Gabrhelovou. Podává skutečný obraz života v osadě Žítková a seznamuje čtenáře s místními prastarými zvyky a tradicemi lidového léčitelství. (CPress)

2. A dost! Francouzské děti nedělají scény

Když se americké novinářce Pamele Druckermanové ve Francii narodilo dítě, neměla původně v úmyslu stát se „francouzskou matkou“. Ale brzy zjistila, že s francouzskými dětmi je mnohem méně výchovných problémů než s jejich americkými vrstevníky. Brzy odhalila, v čem to je – ve Francii jsou rodiče mimořádně přísní v několika málo věcech, zatímco ve všem ostatním nechávají potomkům volnost. A má to obrovský efekt. (Lucka Bohemia)

3. Lásko, kde jsi?

Mottem bestselleru „k popukání“ Nicka Spaldinga je, že na hledání lásky je někdy nejtěžší zachovat si vážnou tvář. Kniha inspirovaná skutečnými příběhy o nevydařených schůzkách a přešlapech ve vztazích je věnována všem, kteří vědí, jak ošemetné (a někdy i absurdní) může hledání lásky být. (Fortuna Libri)

4. Jak posílit svou odolnost a vnitřní sílu

Kniha Denise Mourlanea je čtivým a inspirujícím průvodcem pro každého, kdo se touží rozvíjet a chce dosáhnout úspěchu a spokojenosti. (Grada)

5. Řeč snů

Michael Lennox sestavil výkladový „slovník“ snů, který se stane dobrým průvodcem každého, kdo se chce vyznat ve svém podvědomí a nahlédnout do tajuplného světa, do něhož se noříme ve spánku. (Noxi)

6. Paleo dieta

Autoři Loren Cordain, Nell Stephensonová a Lorrie Cordainová se ve své neobvyklé kuchařce pokoušejí vytvořit moderní verzi pravěké stravy – více než 150 originálních receptů určitě zaujme kuchaře-experimentátory. (bux.cz)

7. Jak získat a ovlivnit téměř každého

Kniha nese podtitul Umění jednat s druhými lidmi a Paul McGee v ní čtenáře čtivě a srozumitelně provádí všemi úskalími mezilidských vztahů – naučíte se v ní, jak se chovat, či naopak nechovat, aby vás ostatní akceptovali, chápali a respektovali tak, jak si přejete. (Grada)

8. Pět Tibeťanů

Dnes již legendární cvičební sestavou, díky níž prospějete svému tělu, ale hlavně duši, vás provede Christopher S. Kilham. Možná cviky znáte, ale jen letmo, popřípadě je neprovádíte správně. Anebo se s nimi teprve chcete seznámit. Určitě to stojí za to. (Noxi)

9. Šátky a šály

Věra Brusnická a Hana Saitzová Horká nabízejí čtenářkám 45 návodů na originální modely + 5 technik v samostatných lekcích. Pro všechny milovnice „ručprček“ skvělá inspirace a škola. (bux.cz)

10. Jůlinka z jedlé zahrádky

Tereza Václavková (dcera herců Oldřicha Víznera a Jany Šulcové) zavede čtenáře do „zázračného“ světa zahrady, kam sekačka na trávu nesmí, takže tam žije mnoho živočichů i rostlin. Vyprávění děti seznámí s přírodou a stane se pro ně (i pro jejich rodiče) inspirací k ohleduplnému zahradničení. (Verzone)

11. Wendy Quillová a krokodýlí ocas

Knížku Wendy Meddourové si zamilujete, ať jste malí, nebo velcí! S jejím obsahem vás seznámí hlavní hrdinka sama: „Všichni mi říkají Sípalka kvůli tomu, jak se směju – něco jako ‚chacha, síp, chacha, síp‘. Nemůžu si pomoct – ty zvuky vydávám, když se stane něco legračního. Ale moje pravé jméno je Wendy Quillová a tohle je příběh o tom, jak jsem se trošku proslavila.“ (Fortuna Libri)

12. Hry a hrátky se zvířátky

Knížka třiceti básniček o zvířátkách vznikla z iniciativy jejich autora Zdeňka Hanky na pomoc občanskému sdružení Fond ohrožených dětí. Jsou legrační, někdy až bláznivé a obrázky k nim namalovaly děti z FOD. (Albatros)

Foto: Depositphotos (1), archivy firem (12)