Přejít k hlavnímu obsahu

Zmenšení prsou není rozhodně tabu téma!

Info ikona
Medicom

Žijeme v době, kdy je naprosto přirozené nechat si na svém tělo něco změnit. Ať už z estetického hlediska nebo zdravotního, nabízí se nám mnoho variant. Pokud nad něčím uvažujete, určitě oceníte osobní zkušenost. Pokud ve svém okolí nemáte kamarádku, s kterou byste to mohla probrat, Svět ženy vám přináší rozhovor s paní Kateřinou, která podstoupila zmenšení prsou.

Co vás vedlo k tomu, podstoupit zmenšení prsou?
Příliš velká prsa mě trápila od dospívání. Bolela mě kvůli nim záda a vadila mi při sportu. Záviděla jsem všem dívkám s malými a pevnými ňadry. Snila jsem o tom, že bych si jednou v létě oblékla šaty nebo top bez podprsenky. Po dvou porodech se můj hrudník ještě zhoršil. S velkými, těžkými, povislými prsy jsem se sama sobě nelíbila, a proto jsem se rozhodla podstoupit zákrok zmenšení poprsí.

Jak probíhala vaše první návštěva?
Před první konzultací jsem byla nervózní. Jakmile jsem ale vešla do ordinace a pan primář MUDr. Michal Puls mi s úsměvem na tváři podal ruku, nervozita rychle opadla. Věděla jsem, že jsem na správném místě. Pan primář byl velmi milý, vstřícný a všechno mi do detailů vysvětlil. Naprosto jsem mu důvěřovala a věděla jsem, že jsem v těch nejlepších rukou. Nervozita se na chvíli vrátila ještě před operací, ale to k tomu asi patří. Byla jsem plná očekávání, jak budou má prsa po zákroku vypadat. Zmenšení a modelace ňader je náročnější operace, proto jsem si na sále v celkové narkóze poležela dvě až tři hodiny.

Jaké byly vaše pocity po zákroku?
Po zákroku jsem se cítila unaveně, ale šťastně. Bolesti nebyly tak velké a daly se zvládnout. Moc se mi líbilo prostředí kliniky. Působilo na mě velmi příjemně, krásně, čistě a voňavě. Všichni – od slečen na recepci až po samotné lékaře – byli neskutečně milí, vstřícní a usměvaví.

Poté váš čekala rekonvalescence. Ta proběhla bez komplikací?
Ano. Pan primář mě upozornil na možné bolesti, ale já jsem se už po týdnu cítila skvěle. Nezapomenu na den, kdy mi sestřička sundala obvaz a pan primář se mě zeptal, jak se mi prsa líbí. Se slzami v očích jsem odpověděla, že jsou nádherná! Byla jsem neskutečně šťastná a děkovala jsem mu za jeho zlaté ruce.

Jak se cítíte teď? Byla pro vás operace přínosná?
Najednou byl ze mě jiný člověk. Díky menším prsou jsem mnohem štíhlejší. Sama sobě se líbím. S velikou chutí jsem ze šatníku odstranila všechny podprsenky velikosti E a s radostí se vrhla na nákup nového, slušivějšího a hlavně menšího prádla s velikostí B. Přestala mě také bolet záda a sportu se teď mohu věnovat naplno bez omezení. A konečně přišlo i to, o čem jsem snila. V létě si mohu obléknout letní top či šaty bez ramínek a podprsenky.

Jak na změnu reagovali vaši blízcí?
Okolí si změny všimlo hned. Od samého začátku jsem měla velkou podporu rodiny. Z výsledku byli všichni nadšení a slyšela jsem jen samou chválu. Já sama jsem šťastná a spokojená se svým tělem. Mám krásná malá prsa, kterých si užívám. Cítím se mnohem „lehčí” a na svém těle bych nic neměnila. Proto bych každé ženě či dívce, kterou trápí větší poprsí, ráda vzkázala: Nebojte se a splňte si svůj sen tak jako já. Stojí to za to a nebudete litovat.

Názor odborníka MUDr. Michala Pulse

„Paní Kateřina měla nadměrně velké poprsí, po dvou porodech a kojení značně pokleslé prsy. Trpěla častou bolestí páteře a pocením, velké povislé prsy ji omezovaly nejen při sportu, ale i v běžném životě a práci. Doporučil jsem jí operaci modelaci prsů s redukcí objemu – tzv. redukční mamaplastiku. Zákrokem se docílí výrazná úprava velikosti a váhy prsu. Zpevnění tvaru prsu vyžaduje řez kolem dvorce, vertikálně pod dvorcem a horizontálně v podprsní rýze. Hojí se zpravidla jemnou jizvou, při dobré péči během několika měsíců jen málo patrnou. Tak to probíhalo i u naší klientky: hojila se rychle, v rekonvalescenci se cítila brzy dobře, pochvaluje si krásný tvar poprsí a jako hlavní benefit uvádí vymizení bolestí zad a v současnosti již ničím omezované sportování. S hojením i efektem zákroku jsme oba nadmíru spokojeni.“

 

2 slides, created on 14/Sep/2020 - 12:39:18