Jak slaví Češky Mezinárodní den žen?

Osmý březen již tradičně patří oslavě žen. Kdy jindy si zajít na kosmetiku, prolenošit celé odpoledne nebo si vyrazit s partnerem nebo kamarádkami na skvělou večeři než právě v tento den. Při příležitosti oslav ženské krásy, a to nejen té vnější, si značka L'Oréal Paris připravila zajímavý průzkum, kde vyzpovídala 817 českých žen a zjistila, co nám ženám pomáhá cítit se krásné a také, zda je pro nás MDŽ příležitost k oslavě.

Kdy si my Češky připadáme nekrásnější?

Vnější vzhled nám dle výzkumu pomáhá cítit se o poznání lépe. Krásné oblečení, čerstvě umyté vlasy a hezké líčení stavíme na první příčky. Potom až následuje pocit štěstí, absence stresu a pochvala od partnera nebo rodiny.

86% Češek si myslí, že se žena nejprve musí cítit sama sebou, aby na okolí působila krásně

85% z nás si myslí, že je zásadní být spokojená s tím, jak vypadám

Možná si to nepřiznáme, ale 2/ 3 z nás očekávají k Mezinárodnímu dni žen alespoň maličkost v podobě kytice nebo gratulace. Zatímco starší ženy počítají s dárkem od muže, pro mladší generaci žen je přirozené dávat si dárky mezi sebou nebo si udělat radost sama sobě.

70% Češek si myslí, že je dobře, že ženy mají svůj svátek

Ať už se rozhodnete oslavit Mezinárodní den žen jakkoliv, nezapomeňte se alespoň jeden den v roce rozmazlovat, protože VY ZA TO STOJÍTE!

@svetzeny