Promotion
Promotion
Promotion

Lovecký úplněk v Beranu: Bude mít nejsilnější vliv na vztahy. Vzniknou nová partnerství, ale přijdou i rozchody

Promotion
Promotion

Odkud se vzal název říjnového úplňku?

Říjnovému úplňku se také přezdívá lovecký, někdy také krvavý či sklizňový. Název pochází ze starého amerického almanachu. Domorodí Američané pojmenovali tento jasně zářící úplněk takto ze zřejmého důvodu. Jeleni jsou v tuto dobu již pořádně vykrmení a přichází čas zásobovat se masem na dlouhou zimu. Lovci prý tehdy nejraději vyráželi na hon své kořisti za svitu měsíce.

Lovecký úplněk se odehraje ve znamení Berana

Blížící se úplněk je poslední před Halloweenem, odehraje se ve znamení Berana, a to již zítra. Vliv tohoto znamení bude velmi patrný. Beran je totiž znamení vášnivé. Toto znamení prožívá své emoce naplno, často bojuje s impulzivitou. Proto i my budeme v období úplňku jednat chaoticky a neuváženě.Berani dříve jednají, než myslí, tato jejich energie za úplňku zachvátí i mnohdy klidná a racionálně uvažující a jednající znamení. Beran je také znamením nestálým, což se promítne do našich vztahů tomu se budeme věnovat v samostatném odstavci. Tento úplněk nenechá v klidu vůbec nikoho, pokud doteď ve vás bobtnaly pocity křivdy, nespravedlnosti či vzteku, nyní dostanou volný emoce průchod. Vyvstanou také problémy ohledně toho, co chcete vy a co chce protistrana – tou může být váš partner, rodina či vedení firmy. Nebudete se chtít vzdát svých tužeb a vizí, ale zároveň v hloubi duše víte, že je nutné udělat kompromis.

Placeholder image
Info ikona

Vztahy se v tuto dobu promění

Během úplňku v Beranu se mohou dosti proměnit vztahové záležitosti, zejména ty partnerské. Budou vnikat nové vztahy, ale také se řada lidí rozejde. Jednak je to způsobeno tím, co bylo zmíněno výše – větší intenzita prožívání emocí i impulzivita, ale také dojde k jakémusi bodu zlomu. Beran je totiž znamení tvrdohlavé a naléhavé. Pokud ve vztahu bylo delší dobu něco v nepořádku, bude energie Berana tlačit na konec tohoto nefunkčního partnerství. Je také důležité zmínit vliv planety Mars. Její postavení vůči měsíci nám říká, že lidé budou ve dnech kolem úplňku mnohem odvážnější, než kdy jindy. Zároveň se snadněji nechají ovládnout svými touhami.

Další planetou, která bude mít o tomto úplňku velký vliv, je Pluto. Jeho postavení vůči Měsíci indikuje boj o moc. Ve vztazích se mohou dít opravdu nepěkné věci. Zvláště se může vystupňovat snaha jednoho partnera o kontrolu druhého. Může se tak dít za pomoci vydírání, manipulace i žárlivých scén. V vztazích se mohou objevovat destruktivní vzorce chování mnohem častěji než obvykle. Nevnímejme však tento úplněk zcela negativně, to by vůči němu bylo nespravedlivé. Přináší dvě pozitiva.Tím prvním je zvýšená šance na seznámení, které by nezadaní měli maximálně využít. Vyjděte si do společnosti a navazujte nové kontakty. Tou druhou je konec toxických vztahů, v tuto dobu se budou rozpadat nestabilní partnerství, ve kterých se objevovaly toxické vzorce chování jednoho či obou partnerů.

Zdroje: Farmer´s Almanac, Elite Daily, Style Caster

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Roční předplatné Svět Ženy

Předplatné Svět Ženy
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion