Přejít k hlavnímu obsahu

Udělejte Ježíška opuštěným dětem: Jak splnit konkrétní přání

Zatímco vaše robátka najdou pod stromečkem horu dárků od rodičů i dalších příbuzných, jiné děti takové štěstí nemají. I ony však napsaly Ježíškovi – ať nečekají marně!

1. Akce Daruj hračku s Českým rozhlasem se letos koná už po čtrnácté. Děti z dětských domovů, ústavů sociální péče a stacionářů, které jsou znevýhodněny fyzicky, mentálně či sociálně, napsaly a nakreslily „dopisy Ježíškovi“. Databáze dětí je spuštěna právě ode dneška na www.rozhlas.cz/darujhracku. Můžete si prohlédnout či přečíst dětská přání, dozvíte se i věk a záliby jednotlivých dětí, takže si snadno vyberete, komu uděláte pod stromečkem radost. Na webu získáte také další informace (pochopitelně včetně toho, jak zakoupené dárky doručit) – dárky se předávají od 14. 11. do 14. 12. Potěšení z toho, že jste obdarovali ty nejpotřebnější, si můžete umocnit sledováním on-line videopřenosu galaprogramu předávání dárků 20. 12. od 13 hodin. Zajímavé jsou i doprovodné akce: například plesy Daruj hračku s Tangem a Českým rozhlasem. 

2. Projekt Strom splněných přání se letos koná podruhé. Pořádá ho nezisková organizace Dejme dětem šanci, o. s. Zahájen je rovněž dnes (11. 11.) a plnit přání dětí ze 27 spolupracujících dětských domovů můžete do 12. 12. Na základě „dopisů Ježíškovi“ budou konkrétní dárky vybrány v internetové prodejně www.patro.cz, která je partnerem akce. Více informací a konkrétní dětská přání najdete na www.stromsplnenychprani.cz.

Foto: Depositphotos (1)