Přejít k hlavnímu obsahu

Pro správnou podzimní náladu: 7 super tipů

Podzim má své jedinečné kouzlo. Tak nepropadejte depresím a naplno si ho vychutnejte. Poradíme vám, jak si ho nejlépe užijete.

Galerie: Pro správnou podzimní náladu: 7 super tipů

1. Provoňte byt svíčkami

* Populární značka Yankee Candle připravila pro letošní podzim sérii atraktivních novinek, v nichž si najdete „to své“ pro každou náladu. Vyzkoušet můžete například Lake Sunset (Západ slunce u jezera) pro romantické zasnění, November Rain (Listopadový déšť) pro příjemnou melancholii nebo Salted Caramel (Slaný karamel), který vás originální kombinací vůně páleného cukru a mořské soli „odnese“ do říše fantazie. Celá nabídka na www.yankeesvicky.cz

* Také značka PartyLite připravila pro podzimní sezonu „správně namíchané“ novinky, které cílí hlavně proti stresu a depresím. Názvy jako Podzimní záře, Jantarové dřevo s vanilkou, U krbu, Jablečný likér s dýní aj. mluví samy za sebe. Svíčka Světlo přírody má dřevěný knot, který po zapálení praská a vytváří pocit hořícího ohně. Celá nabídka na www.partylite.cz

2. Uvařte si dobrý čaj

Angličané vědí, co dělají, když ho „ordinují“ na všechny neduhy těla i duše, ale i pro chvíle pohody. Z nové řady čajových směsí Pickwick Exclusive Moments zkuste například Pickwick Vanila Warmth. Kombinace rooibosu, kakaa a vanilky je lahodná, nasládlá, zklidňující a navodí rovnováhu těla i mysli. Celá nabídka na www.pickwick.cz

3. Použijte krásný čajový set

Lépe než v „obyčejném“ hrnku zachutná v designové „vychytávce“. Čajová konvička se šálkem 2 v 1 (ze železnobrodské sklářské firmy DT Glass) vyřeší dilema, zda hrnek, nebo konvici: Obojí naráz! Díky tomu, že je ze skla, v ní vyniknou zejména sypané či kvetoucí čaje. (www.dtglass.cz).

4. Přečtěte si romantickou knížku

Milostný i napínavý je román Rosie Thomasové Kašmírový šál (a už svým názvem zahřeje). Minulost se v něm prolíná se současností, když hlavní hrdinka objeví nádherný orientální šál po své babičce a vydá se po jeho stopách do Kašmíru, aby tam odhalila dávné milostné rodinné tajemství (www.fortunalibri.cz).

5. Harmonizujte se nápojem

Nápoje „bubble tea“ pochází z Tchaj-wanu, ale popularitu už si získaly po celém světě. Bubbleology nabízí pro podzim limitovanou sérii: Yellow Banana Praline (horký nápoj s pralinkami a tapiokou), Cookie Passion (příchuť sušenky s praskajícími jogurtovými kuličkami) nebo porce vitaminů Fresh Ginger & Orange (zázvor s pomerančovými kuličkami) – základ všech tří je zelený čaj s jasmínem. Více na www.bubbleology.cz

6. Zajděte s kamarádkou na kávičku

A rozhodně to spojte s nakupováním a okukováním módy! Vyzkoušejte první Baťa café na světě – v září bylo otevřeno v suterénu obchodního domu Baťa v Praze na Václavském náměstí. Zajímavý interiér, vynikající kávy (Nespresso), domácí zákusky a propojení se světem módy díky butiku Pop Up Shop, kde se střídají známí čeští návrháři.

7. Sladce se vyspěte

Ať máte krásné sny a nazítří zase tu pravou příjemně podzimní náladu. Krásně usnout i spát vám pomůže bylinkový čaj Sladký sen s obsahem meduňky a třezalky (www.drpopov.cz).

Foto: Yankee Candle (2), Party Lite (1), Pickwick (1), Fortuna Libri (1), Baťa (1), DT Glass (1), Dr. Popov (1), Bubbleology (1)