Přejít k hlavnímu obsahu

Originální tip na dárek: Potěšíte a pomůžete

Koupí kalendáře, do něhož se nechaly nafotit známé osobnosti, přispějete na pomoc lidem trpícím autismem – a hned budete mít jeden krásný vánoční dárek!

Fotografování se zúčastnilo jedenáct známých tváří: Marek Ztracený, Ondřej Brzobohatý, Michal Malátný, Pavel Šporcl, Jiří Langmajer, Jan Čenský, Petr Janda, Lukáš Hejlík, Michal Kavalčík alias Ruda z Ostravy, Roman Buťa a Tomáš Staněk – spolu s nimi se fotily děti s autismem (pod fotkami je vždy i jejich příběh). Správně namítáte, že měsíců je ale přece dvanáct! Ano, dvanáctým v řadě se stal Martin Křenek, mladý muž trpící autismem (i s jeho příběhem se seznámíte).

Název charitativního kalendáře je příznačný: Každý je originál. Poukazuje na to, že každý z nás je jedinečným člověkem, ať už jde o umělce, nebo o někoho, kdo má autismus. Autorkou zajímavých fotografií je Jana Hozová. Kalendář vydává organizace APLA, asociace pomáhající lidem s autismem (poskytuje služby psychologické, psychiatrické, sociální a vzdělávací). Netřeba dodávat, že fotografka, interpreti i produkce se zříkají nároku na honorář ve prospěch osvěty autismu. Výtěžek z prodeje kalendáře poputuje na ranou péči organizace APLA.

Křest kalendáře Každý je originál proběhne 24. října 2013 v MeetFactory v Praze 5 od 18 hodin. Součástí programu bude benefiční koncert pro děti s autismem, na němž mimo jiné vystoupí i někteří z interpretů z kalendáře. Dále zde uvidíte výstavu obrazů, které vznikly při focení kalendáře (ty budou poté vystaveny v jednom z obchodních center, kde se bude kalendář prodávat). Více informací na www.apla.cz

Víte, že každé sté dítě se narodí s autismem? Pro jeho rodiče to znamená nikdy nekončící péči o potomka s handicapem, který však není tak patrný jako například invalidní vozík. Okolí proto postižené dítě často vnímá jako „divného“ či „nevychovaného“ spratka…

Foto: Jana Hozová/APLA (1)