Přejít k hlavnímu obsahu

Od mateřské po střední: Den otevřených dveří na soukromých školách

V jednom dni lze okouknout nejen základní a střední školy, ale také odborná učiliště či mateřinky – všechny, které patří do Sdružení soukromých škol Čech, Moravy a Slezska (SSŠČMS).

Pokud pro své dítko uvažujete o soukromé škole, tuto možnost máte 13. listopadu, a to po celé republice. „Denně jsme konfrontováni s řadou mýtů, které o soukromých školách panují,“ říká Vladimír Kolder, předseda SSŠČMS. „Při celostátním dni otevřených dveří chceme veřejnost přesvědčit, že soukromé školy nabízejí oproti státním řadu bonusů. Ať už jde o moderní vyučovací prostory, individuální přístup k žákům, nebo rodinnou atmosféru,“ vysvětluje.

Soukromé školy a školky nejsou na rozdíl od veřejných plně dotovány z rozpočtu, takže ke svému provozu mnohdy potřebují finanční podporu v podobě školného. Ze zákona si ovšem nesmějí rozdělovat zisk, proto veškeré příjmy investují zpět do vzdělávání a provozu. Jak to v praxi vypadá, se můžete sami přesvědčit právě na dni otevřených dveří. Více informací naleznete na www.soukromeskoly.cz.

Foto: SSŠČMS (1)