Přejít k hlavnímu obsahu

Dárky pro ctitele originality: 5 super tipů

Tipy na vánoční dárky, které vám nabízíme, potěší nejen estéty, ale též vyznavače luxusu – přesto jde o věci cenově dostupné i chudším „Ježíškům“.

Galerie: Dárky pro ctitele originality: 5 super tipů

1. Česká rodinná firma Grund spojila své síly s couturierem Osmanym Laffitou. Výsledkem je limitovaná exkluzivní kolekce koupelnových koberečků Osmany Laffita for Grund. „Nová kolekce má Osmanyho neopakovatelný rukopis, který posouvá naše koberečky zase blíže k uměleckému dílu a naplňuje známé Laffitovo motto: navrženo a vyrobeno s láskou,“ říká Jiří Grund, ředitel společnosti Grund. Kolekce obsahuje dvanáct různých vzorů v několika barevných variantách. K dostání jsou exkluzivně na www.laffitaforgrund.com (v cenách od 629 do 3259 Kč).

2. Limitovaná série Set Vánočního mixu, misky a lžičky v dárkovém balení (399 Kč) uspokojí nejen fanoušky nejlepších müsli směsí na našem trhu, ale i estéty. Tubus je totiž tentokrát vyzdoben cibulákovým dekorem a miska i lžička jsou rovněž „cibuláky“. Směs obsahuje: křupavé bio ovesné vločky, vlákninu, kukuřičné lupínky v jogurtové a čokoládové polevě, pomerančovou kůru a lyofilizovanou dužinu, brusinky, jablko, lískové ořechy, mandle, skořici, hřebíček a badyán. Dárkový set stojí 399 Kč a koupíte ho na www.mixit.cz.

3. Snad každé dítě si představuje, čím by chtělo být. I když některá přání se v reálném životě plní dost těžko, proč je dítěti nesplnit alespoň „jako“, v říši snů? Kvalitní bavlněné povlečení nizozemské značky Snurk je potištěno postavami v životní velikosti, takže vaše dítko může usínat třeba jako princezna nebo kosmonaut. K dostání na www.bonami.cz za 1189 Kč.

4. Muži mají oproti ženám omezenější výběr módních doplňků – i proto jsou pro ně tak důležité elegantní hodinky. Náramkové hodinky Stone od značky Nava Design. Navrhl je designér Denis Guidone a inspirací mu byly kameny. Hodinky mají nepravidelný tvar ocelového pouzdra připomínajícího oblázek. Ciferník je v černé nebo bílé barvě s minimalistickým značením. Pásky z pravé kůže jsou v balení dodávány tři – černý, šedý a hnědý (výměna pásku podle nálady nebo oblečení je rychlá a pohodlná). Sada je k dostání na www.designbuy.cz za 3690 Kč.

5. Čím jiným potěšit ženu než originálním šperkem? Náušnice Kokon návrhářky Lucie Houdkové vytvářejí organické tvary vznikající podvědomě hrou s materiálem, z něhož vyrůstají. Jejich název je odvozen nejen z tvaru připomínajícího úkryt housenek, ale i ze způsobu ruční výroby samotných šperků. Baleny jsou v dárkové krabičce. Koupíte je na www.designbuy.cz za 1990 Kč.

Foto: Archivy firem (6)