Přejít k hlavnímu obsahu

Upír Robert Pattinson: První lásku jsem prožil až v osmnácti!

Po romantickém upířím hrdinovi ze zfilmované ságy Stmívání šílejí tisíce dívek. Jeho britský představitel však zůstává nad věcí a chce žít normálně jako každý jiný mladý muž.

Díky postavě pohledného upíra Edwarda Cullena, který se zamiluje do dívky z lidského rodu a pro svou lásku je ochoten přinést jakoukoliv oběť, se vyšvihl mezi nejžádanější a nejpopulárnější mladé herce současnosti. Robert přitom o tuto roli příliš nestál a nemá filmového Edwarda nijak v lásce. Ani on však nepředpokládal, že knihy Stephanie Meyer a posléze i jejich filmové verze budou mít tak závratný úspěch. „Pořád mi to připadá jako sen," říká a hned dodává, že se rozhodně necítí jako idol či pan Dokonalý. „Ve skutečnosti se pořád dost stydím a je mi trapně, když mě nazývají sexuálním symbolem. Vždyť jsem první lásku prožil až v osmnácti!"

První ze tří tisícovek

Když se dělal konkurz na sympatického upíra gentlemana, byly ve hře tři tisíce kandidátů. Robert je všechny rozdrtil a ukázalo se, že si tuto šanci právem zasloužil. Od premiéry první části Stmívání, po níž následovaly Nový měsíc, Zatmění a Rozbřesk, se však hercův život zásadně změnil. Stal se celebritou a musel se s tím vypořádat.

robertpattinson-773127

Slávě se ale hodlá podřizovat jen do jisté míry. „Nechci žít v izolaci pouze proto, že mám práci, díky níž jsem příliš na očích a lidi mě poznávají. Asi bych se zbláznil, kdybych nemohl dělat nic z toho, na co jsem zvyklý a čeho se nehodlám vzdát. Chci chodit dál do kina, scházet se s kamarády, zajít si do hospody na pivo. Naštěstí mám skvělou rodinu i přátele, kteří při mně stojí. Sláva jednou vyšumí, ale ti, které mám rád a kteří mají rádi mě, zůstanou. Párkrát už jsem si sice řekl: ‚Do háje s herectvím!' Pak jsem si ale uvědomil, že je to rozhodně lepší než prodávat boty, " zažertoval Robert, když už nevěděl, kam by se před nadšenými fanynkami schoval.

Rozchody a návraty

Upíří sága však Robertovi přinesla víc než jen hereckou slávu. Při natáčení se natolik sblížil s Kristen Stewart, jež ztělesnila Edwardovu lásku Bellu, že spolu začali chodit. Usadili se v krásné vile v Los Angeles a vypadalo to na dokonalou idylu. Jenže i ti nejslavnější ze slavných mohou v lásce zažít bolest a hořkost. Je to sice nepochopitelné, protože Robert by mohl mít každou, na niž by se jen podíval, a přesto mu jeho milovaná nasadila parohy. Kristen se při natáčení filmu Sněhurka a lovec zakoukala do ženatého režiséra Ruperta Sanderse a paparazzi ji vyfotografovali v příliš důvěrném objetí. Kristen se v slzách přiznala a Robert, jehož dívčina nevěra hluboce zasáhla, se s ní rozešel.

wedding_copy

Sanders následoval jeho příkladu, protože manželka mu dala nůž na krk a on po rozvodu neprahne. Nevěrnici navíc odsoudily Robertovy fanynky, takže bylo jasné, že na rozdíl od filmu si ti dva nejsou souzeni. Robert sice po čase Kristen odpustil, začalo se dokonce mluvit o svatbě, ale pak následoval další rozchod. A teď se Robert zakoukal do uhrančivých očí herečky a zpěvačky Tahliah Barnett...