Přejít k hlavnímu obsahu

Excesy topmodelek 1: Naomi Campbell

V srpnu 1988 se na obálce Vogue, nejvlivnějšího módního magazínu na světě, poprvé v historii objevila modelka tmavé pleti: bouřlivá a zuřivá Naomi Campbell.

Z Naomi se rázem stala múza nejslavnějších módních návrhářů a hvězda nejprestižnějších módních přehlídek. Se vzrůstající slávou však přišly i hvězdné manýry. „Mezi ně patří chození na domluvené schůzky s několikahodinovým zpožděním nebo určování si na poslední chvíli, jaký model bude či nebude na molu předvádět,“ popisují časté prohřešky přehnaně sebevědomých a náladových krásek tvůrci televizního seriálu Modelky s. r. o. (u nás vysílá CBS Drama), který ukazuje i odvrácenou tvář tohoto jinak blyštivého prostředí. 

Neprofesionální chování se Naomi vymstilo. V roce 1999 skončila její letitá práce pro luxusní značku Versace. Tehdy se kakaová kráska odmítla spokojit s honorářem 40 000 dolarů za jednu přehlídku, tedy v přepočtu více než tři čtvrtě milionu korun. A klientovi došla trpělivost. Velice pestrý není pouze její pracovní život, ale i ten soukromý. Léčila se ze závislosti na alkoholu i drogách, musela podstoupit soudem nařízenou léčbu své zuřivosti a absolvovat stovky hodin veřejně prospěšných prací za to, že hodila telefonem po hospodyni, mobilem zaútočila i na svou asistentku a na dva policisty a napadla a zranila novináře. Aktuálně plánuje svatbu a rodinný život se svým partnerem, ruským miliardářem. Ten je ale stále ženatý.

Náš tip: Příběhy světových modelek můžete sledovat v pořadu stanice CBS Drama Modelky s. r. o.

Foto: Fotky&foto (1)