Přejít k hlavnímu obsahu

Má vlast EDIT: Dorazila i Dagmar Havlová

Info ikona

Fast fashion je pojem, který hýbe světem. Je načase, abychom se začali zaměřovat na původ nejen našeho oblečení. Učíme se nakupovat zpátky na trzích, řešit kvalitu a původ potravin. Co ale ukrývá váš šatník? Jde o kvantitu nebo kvalitu?

Věříme, že fast fashion pomalu slábne. Stejně jako se navracíme k přírodě, čistotě, přirozenosti a autenticitě, bylo by skvělé, abychom se více orientovali na domácí – českou a slovenskou – módu,“ říká k projektu jeho iniciátorka Ivona Petružálková.

Slovní spojení a symfonické dílo Má vlast v každém z nás vyvolává jinou emoci. Toužíme se brouzdat půvabnou krajinou českých luhů a hájů, jíst jahodové knedlíky s tvarohem, nesnesitelně lehce se začíst do románu či jen tak obdivovat originální design. Modelce Denise Krškové, stylistce Magdě Žůrkové a kreativní duši Ivoně Petružálkové evokuje Má vlast všechno výše uvedené, a aktuálně také českou a slovenskou tvorbu, především pak módu. Pokud ve společnosti právě dochází k neustále skloňovanému restartu a všichni se po událostech letošního jara toužíme obrodit a nadechnout, nastal pravý čas na módní detox a zamyšlení nad tím, koho svým nákupem chceme podpořit.

Na pop up dorazila řada známých osobností, kteří se rozhodli podpořit lokální návrháře, jež zde nabízeli své kousky. Pokud jste akci nestihli – nevadí. Podívejte se do naší galerie a užijte si atmosféru této krásné akce.

MÁ VLAST EDIT