Přejít k hlavnímu obsahu

Odstraňte nepoddajné lepící štítky pomocí bleskového triku s fénem

Info ikona
bydlení

Džem se sní a sklenice by se dala znovu použít – nebýt té lepicí etikety, kterou lze jen stěží odstranit. Pomocí tohoto jednoduchého bleskového triku můžete odstranit odolné lepicí štítky bez zanechání zbytků.

Tvrdohlavé samolepicí etikety jsou nejen opravdovým hororem na zavařovacích sklenicích, ale také tehdy, když jste si koupili novou vázu, sklenici nebo vonnou svíčku a lepící cedulka se prostě ne a ne sloupnout. Pak pomáhá jediné: trpělivě škrábat, že? To už nemusí být pravda! Pomocí jednoduchého triku lze odstranit odolné samolepicí štítky bez zanechání zbytků během minuty. A to nejlepší na závěr: V koupelně budete mít zaručeně vše, co potřebujete. 

Vše, co potřebujete, najdete v koupelně

Info ikona
fén

Čtete správně: Pomocí běžného domácího fénu odstraníte nepříjemné lepicí štítky během chvilky. Princip je jednoduchý: teplý vzduch z fénu změkčí lepidlo, takže samolepku lze rychle odstranit – beze zbytku. Chcete-li to provést, podržte fén na střední nastavení ze vzdálenosti asi 10 cm od štítku a zahřívejte ho asi minutu. Pokud jsou nálepky obzvlášť lepivé, sušte fénem o něco déle. Poté můžete sklenice na džem a zavařovací sklenice snadno znovu použít.