Přejít k hlavnímu obsahu

Letní večery

Současný trend vytvořit si „obývací pokoj“ pod širým nebem si kromě 
stále pohodlnějšího zahradního nábytku žádá i odpovídající osvětlení.

Galerie: Letní večery

Výběr vhodných svítidel je pro příjemné večerní posezení na zahradě či na terase velmi důležitý. Již v minulosti představily specializované firmy lampy na první pohled určené do interiéru, které byly svými parametry vhodné i pro venkovní použití. Rostoucí oblibu si získává také multifunkční plastový nábytek s proměnlivým LED osvětlením. Kromě květináčů, stolků, křesel nebo taburetů jsou na trhu i barové pulty a chladicí nádoby na led, které během horké letní noci vypadají téměř magicky.

Zaujal nás například polyesterový slunečník, který od soumraku zespodu ozařují drobné LED žárovky (Kika). Originálním nápadem nejen na party jsou barevné závěsné lahve s vnitřním LED osvětlením (Kika). Atraktivní jsou i svítící plastové kostky, které mohou sloužit k příležitostnému usednutí i jako odkládací stolky (Moree) nebo hliníkové podstavce Tuli, které zespodu nasvětlují květináče (La Casa Nova). Světelné paprsky do čtyř stran hází efektní hranol Granito (Artemide). Vysoce funkční a ekologické jsou solární lampy, které přes den načerpávají sluneční energii a večer svítí – například lampy Eglo vydrží svítit až osm hodin.

Venkovní svítidla mají estetickou a orientační funkci (k přisvětlení branky a cestičky k domu či venkovního schodiště), ale kromě toho slouží i ke zvýšení bezpečnosti. Jsou-li vybavena pohybovým čidlem, nasvítí hlavní vchod, aby se vám při příchodu snáze hledaly klíče, a dokážou upozornit na nežádoucího návštěvníka.

Foto: Kika (2), La Casa Nova (1), Moree (1), Artemide (1), Eglo (1)