Přejít k hlavnímu obsahu

Objevujte město v pohybu, Sportano radí, jaké sporty si užijete ve městě

Info ikona
Sportovní vybavení v multibrandu SPORTANO

Bydlíte ve městě a chcete si užít pohyb plnými doušky? Sportovní nadšenci z e-shopu Sportano pro vás mají tip na 5 aktivit, díky kterým poznáte okolí svého bydliště, nebo destinaci vaší dovolené.

Při běhu prozkoumáte každé zákoutí metropole

Také vám přijde, že prohlídky měst bývají často zdlouhavé a nezáživné? Co to tentokrát zkusit trošku jinak? Oblečte si funkční oblečení, nazujte běžecké boty a vyrazte prozkoumat místa, které ještě neznáte. Nebo mrkněte na web Go Runnig Tours a proběhněte si světové metropole s místními průvodci.

Už znáte všechny místní cyklotrasy?

Pokud chcete poznat více, než jen centrum města, možná raději sednete na kolo. Většinou evropských měst dnes vedou cyklostezky, takže se na kole můžete pohybovat svižně, ale zároveň bezpečně.

Nemusíte nutně vozit kolo s sebou, ve větších městech narazíte na sdílená kola, nebo dokonce půjčovny s kompletním cyklistickým vybavením. I na kole je dodržujte místní dopravní předpisy a raději si nasaďte cyklistickou přilbu

Což takhle dát si tenis?

Baví vás sledovat vypjaté bitvy mezi Nadalem a Djokovičem? Co takhle vyzkoušet tenis na vlastní kůži? Základní tenisová raketa dnes není úplně drahá položka a míče seženete i na většině kurtů. Na mapě pak jednoduše najdete nejbližší tenisové kurty ve vašem městě a můžete se do toho obout! Je třeba říct, že tenis je technicky náročný sport, proto se začátečníkům vyplatí zaplatit si pár hodin s trenérem, který vás naučí alespoň základní údery a techniky.

Jste zrovna v Paříži či Londýně? Co takhle si zpestřit výlet hodinkou tenisu? Na dvorce ve Wimbledonu vás asi jen tak nepustí, ale i nejzapadlejší tenisové kurty mají pro tenisové nadšence úchvatnou atmosféru.

Info ikona
Sportano

Vyzkoušejte beach volejbal

Léto přímo vybízí ke klání v plážovém volejbalu a i poblíž měst vznikají kurty na beach. Pokud si úplně netroufáte na náročnější hru 2 proti 2, můžete si zahrát třeba 4 na 4. Plážový volejbal je také o ideální aktivita pro seznámení s místními či dalšími turisty na dovolené u moře.

Při beach volejbalu také můžete konečně nechat vyniknout postavu, na které jste dřeli celou zimu v posilovně. Vše co k tomuto sportu potřebujete, je volejbalový míč a plavky nebo jiné sportovní oblečení. Síť už je ve většině případů pověšená ve sportovním areálu nebo poblíž pláže.

Kde koupit sportovní vybavení?

Ke všem výše zmíněným sportům budete potřebovat nějaké to sportovní vybavení. Vydejte se proto do nejbližšího sportovního ochodu a nechte si poradit, jaké běžecké boty či tenisovou raketu pořídit.

Nebo nakupte z pohodlí domova na sportovním e-shopu Sportano. Jeho zaměstnanci jsou sami aktivní sportovci, kteří vám poradí s výběrem kvalitní značky sportovního oblečení, obuvi i další sportovní výbavy. Najdete zde běžecké boty HOKA One One, jízdní kola Orbea, tenisové rakety Head i volejbalové míče Schildkröt za výhodné ceny.

Sportano navíc nabízí dopravu zdarma u objednávek s hodnotou nad 800 Kč a možnost vrácení zboží do 30 dnů. Za odběr newsletteru navíc získáte slevu 210 Kč při objednávce na 2100 Kč. Tak neváhejte a 

Měření