Přejít k hlavnímu obsahu

Před námi je volno! Tipy na výlety, které vás budou bavit

Před námi je volno! Tipy na výlety, které vás budou bavit

Extra prodloužený víkend je před námi. V duchu poděkujte Cyrilu, Metoději i Janu Husovi a naplánujte si super výlet. Nemusíte přitom jezdit daleko. I po krásách Čech je co dělat - třeba se na ně podívat pěkně z výšky!

Využijte krásného počasí a vydejte se na vzduch. Matka příroda vykouzlila tolik krásných míst... Na těchto jsme se v redakci shodli, že mají status "nutné vidět".

Broumovské stěny

Vyhlídka v Broumovských stěnách nabízí úchvatný pohled do pískovcových skal. Své jméno dostala podle toho, že připomíná sedadla v divadle. Podrobnosti na broumovskesteny.cz.

Hraniční vrch

Tady dávají lišky dobrou noc! A právě proto byste do Zlatohorské vrchoviny měli zavítat. Obdivovat poklidný kout Slezska můžete z unikátní dvojrozhledny Hraniční vrch, která se vypíná u města Albrechtice. Dvě vyhlídkové plošiny spojuje lávka ve výšce 25 metrů.

Mariánská vyhlídka

Nemusíte být hned zdatní horolezci, abyste si vychutnali úchvatný výhled shora na Český ráj. Přímo pohlednicový obrázek se vám odkryje třeba na Mariánské vyhlídce, kterou najdete v Hruboskalském skalním městě poblíž lázní Sedmihorky. Pěkně pohromadě tu spatříte hrad Trosky, vrch Kozákov i zámek Hrubá Skála. Malou ochutnávku můžete absolvovat při virtuální prohlídce na webu skalni-mesta.cz. Ale naživo je to stejně nejhezčí...

Minaret Lednicko-valtického areálu

Nejstarší romantická stavba Lednicko-valtického areálu se svou výškou 60 metrů představuje nejvyšší budovu svého druhu v neislámských zemích. Minaret má tři vyhlídkové ochozy. Až zdoláte 302 schodů, jež vedou k tomu nejvyššímu, rozprostře se vám v celé kráse nejen výhled na park, ale i na Pálavu a Bílé Karpaty. Za dobré viditelnosti lze dohlédnout až na Svatoštěpánský dóm ve Vídni. 

Děčínský Sněžník

Vydat se vyplatí i do severních Čech. Z okraje vrcholové plošiny se otevírají úžasná panoramata na okolní hluboké lesy, Lužické hory i pískovcové elegány Českého Švýcarska. Za dobré viditelnosti lze zahlédnout německé Drážďany, vzdálené jen 50 kilometrů. Více tipů najdete na ceskosaske-svycarsko.cz.