Přejít k hlavnímu obsahu

Herečka Eva Burešová: Ráda bych si zahrála psychicky narušenou ženu. Čím náročnější výzva, tím budu šťastnější

Evu Burešovou můžete v poslední době vídat především jako herečku v seriálu ZOO, ovšem jejím dalším výrazným talentem je i zpěv. Svou kariéru ostatně odstartovala v soutěži Česko Slovensko má talent, které se zúčastnila v roce 2011 a probojovala se až do finále. Nyní v této soutěži čerstvě usedla do křesla porotců. Usilovně pracuje i na svém novém albu a občas si ráda zazpívá i se svým partnerem, jímž je šéfkuchař Přemek Forejt. Co všechno prozradila v rozhovoru?

Na čem právě pracujete?
Momentálně dokončujeme album Meraki s producentem Jirkou Burianem, pracujeme na mém koncertě ve Fóru Karlín, který bude 1. 3., a také se připravuji na další roli v Hudebním divadle Karlín.

Plánujete nějaké nové projekty či roli?
Ano. V létě nám začíná zkoušení muzikálu Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín a já se na to velmi těším. Po dlouhé době budu zkoušet takto v létě, takže sluníčko moc nepotkám, ale zase na tento kus jsem se moc těšila. S americkým režisérem Gabrielem Barrem jsem nazkoušela už jeden muzikál před patnácti lety a byla to nádherná zkušenost, takže vím, že i teď to bude veliký zážitek.

Po jaké roli jste vždy toužila?
Já už mám takovou naučenou odpověď, že bych si ráda zahrála psychicky narušenou ženu nebo ženu, která prochází něčím velmi těžkým. Mám ráda výzvy a chci se stále posouvat dále, a tak toužím po roli, nad kterou budu muset usilovně přemýšlet a připravovat se na ni. Čím náročnější výzva, tím šťastnější budu. Teď se něco takového rýsuje, tak uvidíme, jestli se mi to splní.

Jak se na nové role připravujete?
Záleží, o jakou roli se zrovna jedná. Pokud je to role, která už například v divadle byla hraná někým jiným, nebo se jedná o muzikál podle filmu, snažím se najít veškeré informace a všechno si nakoukat a pak se tím volně nechat inspirovat. Pokud je to role úplně nová a já mám tu čest ji hrát poprvé, tak se snažím zjistit co nejvíce o jejím životě a to, co si o něm představuje autor té postavy, a pak společně vytváříme její osobu i vizáž. Pokud se jedná například o seriálovou roli, u které netuším, jak její příběh dopadne, ráda si volám se scenáristy, kdy i hodiny diskutujeme o tom, co a proč má postava řekla nebo udělala a jak ji připravit na to, co ji čeká. Je to nekončící zábava.

Mohlo by se vám líbit

Lucie Vondráčková: S postavou Soni v Ulici je to dobrodružství, někdy mě překvapí. Památné scény teprve přijdou

Lucie Vondráčková má za sebou bohatou hereckou i hudební kariéru a momentálně se již rok objevuje pravidelně na televizních obrazovkách v seriálu Ulice, kde hraje potvoru Soňu. Jak se do role vžila, s čím se ztotožňuje a jak zvládá každodenní natáčení? To vše prozradila v následujícím rozhovoru.
svetzeny.cz

Kde pro svoji práci hledáte inspiraci?
Vzorů mám spousty. Beyoncé, Tina Turner, Bruno Mars, Chaka Khan, Da Vinci, Michelangelo! Je jich hodně a všechny spojuje obrovský talent a tvrdá práce. Jít si za svým, tvořit, neustoupit, nedat na ostatní. To se mi líbí. To se od nich učím.

Skloubit herectví s rodinným životem musí být náročné. Jak se vám to daří?
Tak jako každé jiné pracující ženě. Je to náročné, ale je to potřeba. Nejsem člověk, který by zůstal doma a už se ke své práci nikdy nevrátil. Moje práce mě baví a zároveň mám ráda finanční svobodu. To mě vždycky učila moje maminka. “Měj vlastní peníze a auto, pak jsi svobodná.” A já se toho držím. Zároveň jsem ale velmi aktivní maminka a vždy 100% přítomná, i když jsem někdy unavená až na kost. Ale je to život, který jsem si zvolila a který miluji a jsem za něj neskutečně vděčná.

Mají vaše děti vliv na váš profesní a osobní růst?
Největší. Naučily mě, že nic není zase tak moc důležité. Za ničím se nehoním a tím pracovním životem si tak proplouvám. Užívám si každou pracovní nabídku, co přijde, a jsem za každou velmi vděčná. V životě to samé. Vždy, když mám nějaký náznak stresu nebo pocitu, že dělám málo, tak přijdu domů, kouknu na ty tři štěstí, co doma mám, a poděkuji tomu nahoře. Hned se uklidním a vím, že to nejdůležitější už mám.

Dokážete si v nabitém programu najít čas pro sebe a své koníčky?
To už je trochu horší. Čas by i byl, ale necítím tu potřebu. Když mám volno, tak chci být s dětmi. Někdy je to samozřejmě špatně. Potřebovala bych být sama se sebou a nemít pořád všechny smysly ve střehu, ale prostě a jednoduše to neumím. Občas si zajdeme s partnerem jen my dva do sauny, minulý rok jsme byli sami na dovolené, ale velmi brzy se nám začne stýskat. Tak třeba časem se to naučím.

Mohlo by se vám líbit

Rozhovor: Herečka Andrea Růžičková o svých pochybách v herectví, nahotě před kamerou i estetických úpravách

Herečka Andrea Růžičková patří k ženám, které si pro její osobité názory zapamatujete. Má východoslovenské kořeny a se svou současnou rodinou žije nedaleko Prahy. Stát před kamerami toužila už jako malá, a přestože se jí dětský sen splnil, jak sama říká, není 100% herečkou tělem i duší. Dle jejích slov je herectví v porovnáním s mateřstvím jen směšná záležitost.
svetzeny.cz

A co chvilka na relax? Jak dobíjíte energii?
Spánkem. Ten mi chybí. Takže když už opravdu nemohu, tak si ráda přispím. A večer, když spí děti, si s partnerem dáme skleničku a povídáme si, dokud neodpadneme taky (smích).

Praktikujete nějaké rituály, kterými pečujete o psychické zdraví?
Naučila jsem se různé očisty, které se snažím praktikovat. Jsem extrémně citlivý člověk, takže mám pocit, že někdy za ten den prožívám několik příběhů dohromady. Mám ráda vykuřovadla a různé bylinky. Takže si večer udělám čaj, zapálím nějakou směs a poslouchám meditace nebo afirmace. Někdy je pro mě těžké se soustředit “na nic” jen třeba pár minut, takže je to pro mě i skvělá škola.

Je tu léto, doba dovolených. Co plánujete vy?
Máme vyhrazené dny na dovolenou s dětmi a také jen sami s partnerem. Zbytek dní budu zkoušet nový muzikál Beetlejuice v Hudebním divadle Karlín a taky dodělávat desku s producentem Jirkou Burianem. Hlavně čerpat slunce na zimu (smích).

Kam ráda míříte v rámci cestování?
Rádi objevujeme cizí kulturu, architekturu a jídlo. Takže podle toho i vypadají naše dovolené. Batůžek a auto. Milujeme kostely, takže vždy nějaký musíme navštívit. A pak samozřejmě jídlo. To máme moc rádi a jistou inspiraci tím samozřejmě získává zase můj partner (smích).

Nahlédněte do galerie Evy Burešové:
Mohlo by se vám líbit

Bývalý partner ji připravil o zuby, přátele i peníze: Reportérka Bára Divišová otevřeně mluví o prožitém domácím násilí

Ačkoliv je známá reportérka velmi temperamentní a inteligentní žena, kterou by jen málokdo tipoval na oběť domácího násilí, byla to právě ona, která si tímto peklem prošla, stejně jako miliony dalších žen po celém světě. V pořadu Na Kafeečko webu Lifee.cz se o své životní zkušenosti otevřeně rozpovídala a prozradila, jakým způsobem došlo k tomu, že skončila bez zubů i bez peněz.
svetzeny.cz
Zdroj článku