Přejít k hlavnímu obsahu

Burrito s rýží a uzeným kuřetem provoněné koriandrem

Info ikona

Vyzkoušetjte doma něco trochu více exotického a překvapete svoji rodinu burritem. Tenhle recept se stane vaším oblíbeným!

pro 4 osoby:
2 lžíce olivového oleje, 1 červená paprika zbavená semeníku a nakrájená na kostičky, 2 řapíky celeru nakrájené na plátky, 6 jarních cibulek nakrájených na plátky, 2 stroužky česneku nakrájené na plátky, 1 čerstvá červená chilli paprička zbavená semen a nakrájen. na plátky, 1 svazek čerstvého koriandru, stonky a lístky zvlášť, sůl a pepř, 250 g vařené rýže natural, kůra a šťáva z 1 biocitronu, 250 g vykostěného uzeného kuřecího masa, 3 lžíce barbecue omáčky, 4 velké pšeničné tortilly, 50 g sýra feta, 4 lžíce zakysané smetany, chilli omáčka k podávání.

  • V pánvi na oleji opékejte zhruba 5 minut všechnu zeleninu, česnek, chilli papričku a nasekané stonky koriandru, osolte a opepřete. Přidejte rýži, citronovou kůru a šťávu a míchejte dalších 5 minut.
  • Zatím promíchejte natrhané kuřecí maso s barbecue omáčkou a v pánvi ho zprudka opečte, až bude hezky křupavé a lehce zkaramelizované.
  • V pánvi nasucho rozpečte tortilly. Dejte na ně ochucenou rýži a kuřecí maso. Posypte koriandrovými lístky, rozdrobenou fetou a zarolujte. Podávejte s kysanou smetanou a chilli omáčkou.

PŘEJEME DOBROU CHUŤ!

ČTĚTE TAKÉ:
KDYŽ POTŘEBUJETE ZCHLADIT
SALÁT JAKO Z RESTAURACE? DÍKY JEDINÉ INGREDIENCI