Přejít k hlavnímu obsahu

Zvyšte si energii každou hodinu!

Svět může být nejistý, ale příroda pokračuje životem dál! Odborníci se shodují, že tyto časově výhodné strategie mohou zvýšit a poskytnou sílu a energii vám i vaší pleti.

Po probuzení si masírujte pokožku
Jemné masírování pokožky hlavy a krku po dobu pěti minut každé ráno – ideálně před vstaním z postele – vám pomůže cítit se o celých 30% lépe a vaše pleť bude svěží. Masáž vede k uvolnění, uklidnění, bojuje proti únavě a v mozku se díky tomu vytváří oxytocin – hormon štěstí.

Otevřete si okno u snídaně
Mějte okno dokořán zatímco snídáte a zaposlouchejte se do okolních zvuků. Pokud bydlíte v přírodě, budete mít ráno ještě příjemnější. Zvuky ptáků a šumící příroda je balzám na duši. Vnímání okolního prostředí a nerozptylování se telefon nebo notebookem vám přidá na další tři hodiny až 65 % bdělosti.

V poledne vyjděte na slunce
Nezapomínejte ráno roztáhnout závěsy, aby vám do bytu proudilo neustále denní světlo. Pokud jste v kanceláři, vyjděte alespoň na 15 minut na slunce. Hladina energie vám může stoupnout až o 50 % na 72 hodin. UV záření vybízí vaši pokožku, aby vytvořila vitamin D.

Odpoledne bez štěstí? Nemusíte se bát!
Britští vědci tvrdí, že pouhé 2 minuty pohybu odpoledne vám zvýší energii i pocit štěstí až o 40 % na dvě hodiny. Odpoledne se totiž snižuje výroba endorfinů, ale taková vycházka může způsobit rychlý výbuch a vrátit vás zpátky na vrchol.

Okamžité zaostření!
Narovnejte se a zhluboka se nadechněte. Rozšíření hrudníku zvyšuje příjem kyslíku o 30 % a vědci ze Standfordské univerzity tvrdí, že vybízí k uvolnění hormonů, které vám pomohou zaostřit na 10 sekund.