Přejít k hlavnímu obsahu

Deset věcí, co dělat, když jste doma

Svět je vzhůru nohama. Zkusme zpomalit a užívat si domova, ač nynější situace není příjemná. Přinášíme vám desatero, které vás bude inspirovat.

1. KRÁLOVSKÁ SNÍDANĚ
Home office není dovolená, ale aspoň o malinko příjemnější změna. O chvíli si přispěte, ranní líčení vyměňte za výbornou teplou snídani, kterou normálně nestíháte a jako bonus si můžete na obličej dát výživnou masku, která rozhodně nikoho nepohorší.

2. ÚKLID
Kde vzít čas na úklid sklepa nebo garáže? Kdy protřídit šatník? Teď je ta vhodná chvíle. Zabavíte se, možná objevíte nějaké zapomenuté věci a uklizený domov působí blahodárně i na naši mysl.

3. ZPÁTKY KE SVÝM KONÍČKŮM
Každý nějaký takový koníček má. Vytáhněte malířské plátno a kreslete, co vás napadne. Upleťte šálu nebo ponožky. Vyluštěte křížovku. Zkrátka cokoliv vás napadne.

4. DESKOVÉ HRY
Oprašte hry, které leží schované po celý rok někde ve skříni. V našem životním tempu si těžko najdeme volný čas, kdy se sejdeme s rodinou u jednoho stolu. Můžeme si zahrát Sázky a dostihy, Monopoly nebo klasiku- Člověče, nezlob se. Zkuste své děti naučit karetní hry, které jste se hrávali jako malí.

5. SPOLEČNÁ VEČEŘE
Určitě máte v hlavě nebo na papíře nějaký recept, který si přejete už dlouho vyzkoušet. Můžete přizvat i děti a společně večeři nejen sníst, ale především připravit.

6. FILMOVÝ VEČER
Popcorn, teplé deky, polštáře a oblíbený rodinný film. Nezní to jako ideální večer? Otevřete si k tomu láhev vína a užívejte si. Čas je to nejcennější, co máme.

7. OBLÍBENÁ KNIHA
Vedle postele jich na nočním stolku máte jistě několik. Knihy, které si přečtete až bude čas. S šálkem kávy se uvelebte ve vašem křesle a alespoň chvíli unikněte z tohoto světa do toho knižního.

8. VŠEHO S MÍROU
Buďte informovaní o situaci. Sledujte ověřené zdroje a především v únosné míře. Není třeba mít zapnutou televizi 24/7. Buďte zodpovědní, ale nepodléhejte hysterii.

9. SOCIÁLNÍ SÍTĚ
Už víme, že sociální sítě nejsou vždy ku prospěchu. Nyní se ale dá jejich síla využít naplno. Napište starým známým, prohoďte pár slov se členy rodiny, s kterými se nevídáte tak často a zůstaňte v kontaktu s vašimi přáteli, kteří vám jistě dokáží zvednout náladu. Můžete zkusit i video hovor a dát si společnou kávu na dálku.

10. KLIDNÁ MYSL
Je naprosto přirozené, že se nám nálady mění. Nemusíte být od rána do večera jeden velký úsměv, ale udržet si pokaždé alespoň špetku pozitivity rozhodně neuškodí.

11. BONUS NAVÍC
Kina zejí prázdnotou, kluby a bary jsou zavřené, veškeré divadelní a umělecké akce se nekonají a my máme pocit, že nemůžeme nic. Dokonce ani do fitka! Opak je pravdou. Tak trochu nedobrovolně jsme dostali to nejcennější. Čas. Zkusme ho všichni využít, jak nejlépe dovedeme.