Přejít k hlavnímu obsahu

Jak si užít dovolenou bez starostí?

Konečně dovolená - čas zaslouženého odpočinku! Jak si ho ale užít naplno?

Kdo by chtěl na dovolené řešit nějaké nepříjemnosti? Bezpochyby nikdo. Některým situacím ale není možné zcela zabránit. Možná si někteří řeknou opak, ale jak např. zabráníte zrušení svého letu, když vám letecká společnost nekompromisně oznámí, že let je prostě z technických důvodů zrušen? Stejně tak onemocnění v zahraničí. Člověk do sebe může naházet spousty vitamínů a rádoby léků, ale tělo si jednoduše na změnu prostředí a klimatu zareaguje po svém. A promarodit dovolenou je to nejhorší, co může nastat. I tak je ale možné se na tyto situace připravit, resp. zmírnit jejich následky.

Cestovní pojištění vás ochrání

I když to někoho může spíše otravovat a vidí v tom jen ztrátu času. Má to smysl. Je ale potřeba, aby se jednalo o takové pojištění, které je kvalitní. Jedním z takových může být např. pojištění od AXA Assistance, která je přední společností v oblasti pojištění a asistenčních služeb. Člověk si nejen může zvolit ze tří variant, ale může si vybrat i několik užitečných připojištění. Pak není problém si užít naplno i rizikové sporty apod. Kromě toho je u všech variant k dispozici nonstop asistenční služba, která poskytne informace a zajistí patřičný servis.

Plaz

„Asistenční služba je naší hlavní prioritou. Jsme připraveni svým klientům podat v případě potřeby pomocnou ruku kdykoliv a kdekoliv. Pomoc ze strany naší asistenční linky je oceňována zejména v případech ošetření v zahraničí. Snažíme se kvalitně koordinovat procesy a rychle řešit s nemocnicemi úhradu nákladů. To pro klienty znamená úlevu, protože je pro ně mnohdy komplikované komunikovat v cizím jazyce. Služby ale poskytujeme u všeho, co je v rozsahu pojištění,“ vysvětluje podstatu asistenční služby AXA Assistance Jaroslav Holý.

Jak správně postupovat, když se něco přihodí?

Bohužel ani cestovní pojištění ale neumí zázraky. Proto pokud se vám v zahraničí něco přihodí, je potřeba zachovat chladnou hlavu a dodržet alespoň nějaký základní postup. K tomu je zároveň důležité znát rozsah a vědět, co přesně pokrývá. Nespoléhejte se, že vám bude automaticky uhrazeno vše. Vyhnete se tak zbytečným sporům a nepříjemnostem.

  1. Vždy kontaktujte asistenční službu
  2. Vše zdokumentujte
  3. Uplatněte nárok co nejdříve po návratu ze zahraničí
  4. Informujte se o rozsahu pojištění a výlukách

S přípravami začněte s dostatečným časovým předstihem

Čas letí jako voda. A před dovolenou to platí dvojnásob. Než se tak člověk naděje, pozítří odjíždí a všechno se musí stihnout - jak jinak – než na poslední chvíli. Jenže v onom předodjezdovém shonu se může zapomenout na spoustu důležitých věcí: očkování, ověření platnosti všech dokladů, dostatečné zabezpečení domácnosti, zajištění hlídání pro domácího mazlíčka, zabalení všech věcí, bez kterých se neobejdete atd. Proto je důležité vše pečlivě rozvrhnout a vytvořit si časový harmonogram, kdy se na co zaměřit a co vyřešit.

Infografika

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee dárkový balíček