Přejít k hlavnímu obsahu

Účesy, které vám přidají roky navíc: Prohlédněte si, kterým se vyvarovat. Patří sem nejen ulízlé vlasy

Víte, kterým účesům se vyvarovat, aby vám zbytečně nepřidávaly roky navíc? Mezi tyto účesy patří například uhlazené vlasy, špatně střižená ofina, či nevhodně vyčesaný drdol. Podívejte se do naší galerie na účesy, kterým byste se rozhodně měla vyhnout.

1. Uhlazené vlasy vás budou dělat starší

S přibývajícím věkem vlasy přirozeně řídnou, jsou sušší a lámou se více, než kdy dřív. Pokud nechcete, aby vám váš účes přidával roky navíc, rozhodně se vyhněte uhlazeným vlasům, které nebudou mít žádný objem. Podle kadeřníka známých osobností, Nunzia Saviana z New Yorku, jsou ulízané vlasy ve vyšším věku spíše nežádoucí. Sám doporučuje, aby dámy ve vyšším věku, které rády nosí rozpuštěné vlasy, dodaly vlasům tvar a objem. Přeci jen, hustá a nadýchaná kštice je symbolem mládí a vitality. Proto si zkuste osvojit foukání vlasů přes kulatý kartáč, díky kterému budou vlasy hned působit svěžím dojmem. A pokud si vlasy navíc necháte od svého kadeřníka sestříhat, budete mít vyhráno na plné čáře.

Nejkrásnější vlasové účesy, které trvají pár minut: Nemusíte mít praxi, být zruční ani trpěliví

Lámete si hlavu nad tím, jaké účesy dokáží na své hlavě vytvořit některé ženy? Chce to praxi, trpělivost a především zručnost. A jestli právě tu postrádáte, nevěste hlavu. Krásný a elegantní účes dokážete vytvořit i vy. Přinášíme vám několik tipů na účesy, které zvládnete jednoduše vykouzlit za pár minut.
svetzeny.cz

2. Nevhodně ostříhaná ofina

Další častou chybou, které ženy ve starším věku dělají, je bezmyšlenkovité ostříhání ofiny. Ofina či patka jsou výraznými zásahy do vlasů, a proto je vždy potřeba střih nejprve pořádně prokonzultovat se svým kadeřníkem. Rozhodně si ofinu nestříhejte sama doma! Váš kadeřník perfektně určí jaký typ ofiny bude sedět vašemu tvaru obličeje. Právě tvar vašeho obličeje je totiž v kombinaci s ofinou naprosto zásadní. Navíc je péče o patku či ofinu poměrně náročná, a proto byste ještě před samotným střihem měla zvážit, jestli na její údržbu budete mít čas. Styling a úprava jsou opravdu důležitými kroky k docílení perfektního účesu s ofinou. Zároveň musíte mít na paměti fakt, že je třeba na zastřihávání ofiny chodit ke kadeřníkovi častěji, než jste doposud byla zvyklá. Ofina rozhodně není vhodná pro ženy, které mají výrazné vrásky kolem očí. Právě ofinou totiž na vrásky ještě více upozorníte vaše okolí, což není žádoucí.

Nejlepší a nejlevnější: Produkty na tělo i vlasy z drogerie, bez kterých se neobejdete

Ať už milujete kosmetiku a sledujete její trendy, nebo vás nechává beauty svět naprosto v klidu, jedno je jisté. V základní výbavě by nemělo chybět pár věcí, jež se postarají o krásu vaší pokožky a vlasů. Přinášíme naše prověřené tipy, které pořídíte za rozumnou cenu v každé dobré drogerii.
svetzeny.cz

3. Špatně vyčesaný drdol

Co se týče drdolů a vyčesaných účesů, zde si dávejte obzvlášť pozor na nadýchané drdoly, které mohou působit až „babičkovsky”. Ty působí staromódním dojmem a rozhodně vám přidají roky navíc. Navíc mohou drdoly nelichotivě upozorňovat na vrásky v oblasti čela a očí. Zároveň při fixaci drdolů není doporučováno používat příliš silné stylingové přípravky ve velké míře. Právě ty mohou vlasy slepit a zmatnit až tak, že budete ve výsledku vypadat mnohem starší. Pokud chcete na své hlavě vytvořit slavnostní účes, který vás naopak omladí, vyzkoušejte vlny, či vyfoukejte vlasy do objemu přes kulatý kartáč.

4. Vlasy ostříhané na krátko

Ženy ve starším věku mnohdy volí střih vlasů na krátko. Ne vždy je to ale úplně šťastná volba. Krátké vlasy mohou přidávat roky stejně, jako ty dlouhé. Vše záleží jen a pouze na střihu, který zvolíte. Dle kadeřníků byste se rozhodně měla vyhnout ultrakrátkým „naježeným” vlasům s ostrými liniemi. Takový účes téměř vždy přidává roky navíc, ať zvolíte jakýkoliv styling. Lichotivě nebudou působit ani krátké natupírované vlasy s velkými loknami. Právě tento účes působí velmi retro a sedne opravdu málokteré ženě.

Kterým účesům se raději vyhnout?
Zdroj článku