Jedete na dovolenou? Chraňte pleť. Toto by vás mohlo nepříjemně potrápit!

Pokud nechcete ve třiceti vypadat o 15 let starší, měli byste vaší pleti během letních měsíců věnovat zvýšenou péči. Stačí totiž malá chvilka nepozornosti, 15 minutový pobyt na slunci s nechráněnou pokožkou, a pleť je hned začervenalá a popálená, UV záření poškodí kolagenová vlákna a pokožka ztrácí na pevnosti a pružnosti.

Trochu jste to přehnali?

Úplně ideální je pleť chránit tak, aby k jejímu spálení vůbec nedošlo. Používejte krémy s SPF 30 až 50 faktorem minimálně půl hodiny před odchodem z hotelu. Vyhýbejte se také pobytu na přímém slunci mezi 10. a 16. hodinou, zejména dětská pokožka je na slunce velmi citlivá. Mějte na paměti, že se během slunění více potíme, opalovací krém se pak z kůže jednoduše setře, proto je potřeba pokožku průběžně mazat (doporučuje se zhruba po 3 hodinách).

Pokud podceníte ochranu a ke spálení pokožky dojde, nanášejte na postižená místa chladivé gely obsahující panthenol, výtažky aloe vera a vitamin E. Také studená sprcha skvěle uleví od bolesti. Ve vážnějších případech se na kůži mohou objevit puchýřky, které za žádných okolností nepraskejte. Ještě byste si více ublížili.

Voda jako první záchrana od vyrážky

Dále mohou na pokožce ze slunce vznikat různé vyrážky. Nejlepší je v těchto případech vyhledat dermatologa, který stanoví správnou léčbu, nicméně pokud vás problém zastihne na dovolené, musíte si umět poradit. Doporučujeme vyrážku opláchnout sladkou vodou, natřít krémem se zklidňujícím účinkem a postižené místo před sluncem chránit lehkým a prodyšným oblečením. Někdy za kožní reakci může kombinace slunění a některých léků nebo ovoce, proto zkuste omezit konzumaci citrusů nebo fíků.

Základní pravidla v péči o pleť na dovolené:

  • S líčením to nepřehánějte, nechejte pleť na dovolené dýchat a nezatěžujte ji hutnými krémy a make-upy
  • Zvolte voděodolná líčidla
  • Používejte kosmetiku s ochranným faktorem. Opalovací krém určený na tělo rozhodně nepoužívejte také na obličej
  • Pleť potřebuje hydratovat (nejlepší jsou krémy s panthenolem a kyselinou hyaluronovou). To platí nejenom pro oblast obličeje, ale celého povrchu těla
  • Předcházejte vzniku vrásek používáním přípravků, které pleť regenerují a stimulují tvorbu kolagenových vláken
  • Hodně pijte
  • Noste vzdušné oblečení

Šťastnou cestu za sluníčkem a pamatujte, že i když všechny své starosti na dovolené hodíte za hlavu, pleť vám špatnou péči neodpustí. Proto o ni pečujte!

Náš tip:

Pro celoroční péči o pleť můžete vyzkoušet řadu Hyalurogel od značky Mixa, odborníka na citlivou pleť. Kromě micelárního mléka a čistícího gelu k odlíčení a vyčištění pleti, je tvořená také pleťovým krémem ve variantě Light, který se skvěle hodí do teplého letního počasí, a Rich, který vaše pleť ocení zejména v zimě. Všechny produkty z této řady jsou obohaceny o kyselinu hyaluronovou, která je známá tím, že na sebe dokáže vázat množství vody odpovídající až 1000 násobku své hmotnosti.

@svetzeny