Přejít k hlavnímu obsahu

Kostely na prodej: Máte husí kůži, nebo tyto budovy milujete? Chrámy, které na vás dýchnou historií

Info ikona
Kostel ve stylu Art Deco, Pikardie, Francie

Kostel ve stylu Art Deco, Pikardie, Francie

Místa, která si vás získají, nebo je budete z hloubi duše nenávidět. Kostely jsou na prodej po celém světě a vy se v naší galerii můžete podívat, zda vás tato místa děsí, nebo si vás omotají kolem prstu svým duchem a atmosférou.

Tyto opuštěné kostely, nasáklé historií a nabízející nekonečné množství okouzlujících prvků, jsou plné potenciálu. Od malé bílé kaple v Novém Jižním Walesu až po velký cihlový kostel v Pensylvánii. Nebudete potřebovat božský zásah, abyste tyto krásné budovy proměnili v nebeské domovy...

Spojené království

Uhnízděný mezi malebnou krajinou Cornwallu v malé venkovské vesničce poblíž Porthcurna na jižním pobřeží Anglie, tato jedinečná nemovitost čeká na přeměnu v jedinečný rodinný dům. Nový majitel bude potřebovat seriózní představivost   nemluvě o odhodlání.

Info ikona
kostel

Bílý šindelový kostel, Kanada

Další příležitostí je tento bílý šindelový kostel v Novém Skotsku v Kanadě. Na trhu je za přibližně 129 000 GBP (145 000 $) nebo 199 900 CAD. Historickou budovu lze nalézt ve městě Liverpool a těží ze spousty atraktivity a vnitřního prostoru.

Info ikona
Bílý šindelový kostel, Kanada

Selma Baptist Church, Severní Karolína, USA

Tato velkolepá budova ve stylu gotického obrození se nachází v historickém americkém městě Selma v Severní Karolíně a byla dokončena v roce 1908 a již dlouho je důležitou místní památkou. Cena je 3,9 milionu českých korun. 

All Hallows, Západní Austrálie

Pokud hledáte jedinečný projekt konverze v Západní Austrálii, co takhle All Hallows Catholic Church? Kostel se nachází ve městě Boulder a je obklopen úžasnými přírodními rezervacemi a je k mání za pouhých 4,6 milionu korun.

Allentownská kaple, New Jersey

Chopte se příležitosti vlastnit kus historie a pořiďte si tuto nádhernou malou kapli. Nachází se v Allentownu v New Jersey a může být vaše za 7,4 milionu korun.

Kostel ve stylu Art Deco, Pikardie, Francie

Pokud se chcete vydat na venkov ve Francii a zařídit si domov, pak tento úžasný kostel ve stylu Art Deco v Pikardii může být právě vaší vysněnou realitní příležitostí. Pozoruhodná stavba leží necelé dvě hodiny od Paříže a Bruselu, s vlakovým nádražím nedaleko, a přesto je obklopena poli a přírodou, abyste mohli zažít to nejlepší z obou světů. Cena? 8,6 milionu korun.  

Zdroj článku