Přejít k hlavnímu obsahu

Kostely na prodej: Máte husí kůži, nebo tyto budovy milujete? Chrámy, které na vás dýchnou historií

Místa, která si vás získají, nebo je budete z hloubi duše nenávidět. Kostely jsou na prodej po celém světě a vy se v naší galerii můžete podívat, zda vás tato místa děsí, nebo si vás omotají kolem prstu svým duchem a atmosférou.

Tyto opuštěné kostely, nasáklé historií a nabízející nekonečné množství okouzlujících prvků, jsou plné potenciálu. Od malé bílé kaple v Novém Jižním Walesu až po velký cihlový kostel v Pensylvánii. Nebudete potřebovat božský zásah, abyste tyto krásné budovy proměnili v nebeské domovy...

Spojené království

Uhnízděný mezi malebnou krajinou Cornwallu v malé venkovské vesničce poblíž Porthcurna na jižním pobřeží Anglie, tato jedinečná nemovitost čeká na přeměnu v jedinečný rodinný dům. Nový majitel bude potřebovat seriózní představivost   nemluvě o odhodlání.

Info ikona
kostel

Bílý šindelový kostel, Kanada

Další příležitostí je tento bílý šindelový kostel v Novém Skotsku v Kanadě. Na trhu je za přibližně 129 000 GBP (145 000 $) nebo 199 900 CAD. Historickou budovu lze nalézt ve městě Liverpool a těží ze spousty atraktivity a vnitřního prostoru.

Info ikona
Bílý šindelový kostel, Kanada

Selma Baptist Church, Severní Karolína, USA

Tato velkolepá budova ve stylu gotického obrození se nachází v historickém americkém městě Selma v Severní Karolíně a byla dokončena v roce 1908 a již dlouho je důležitou místní památkou. Cena je 3,9 milionu českých korun. 

All Hallows, Západní Austrálie

Pokud hledáte jedinečný projekt konverze v Západní Austrálii, co takhle All Hallows Catholic Church? Kostel se nachází ve městě Boulder a je obklopen úžasnými přírodními rezervacemi a je k mání za pouhých 4,6 milionu korun.

Allentownská kaple, New Jersey

Chopte se příležitosti vlastnit kus historie a pořiďte si tuto nádhernou malou kapli. Nachází se v Allentownu v New Jersey a může být vaše za 7,4 milionu korun.

Kostel ve stylu Art Deco, Pikardie, Francie

Pokud se chcete vydat na venkov ve Francii a zařídit si domov, pak tento úžasný kostel ve stylu Art Deco v Pikardii může být právě vaší vysněnou realitní příležitostí. Pozoruhodná stavba leží necelé dvě hodiny od Paříže a Bruselu, s vlakovým nádražím nedaleko, a přesto je obklopena poli a přírodou, abyste mohli zažít to nejlepší z obou světů. Cena? 8,6 milionu korun.  

Kostely na prodej
Zdroj článku