Přejít k hlavnímu obsahu

Pohodlná a stylová ložnice

Komerční článek - V ložnici člověk tráví třetinu svého života, a proto je dobré, aby tento čas k odpočinku co nejlépe využil. Kvalita spánku ovlivní i celý následující den. Pokud se špatně vyspí malé dítě, je s ním pěkná svízel. Dospělému člověku nedostatečný spánek také neprospívá. Zhoršuje schopnost soustředění, kreativity, snižuje snášenlivost stresu atd. Zařiďte si proto takové spaní, abyste se cítila dobře a budila se vyspalá do růžova.

Propagace značky Dormeo.
Svetzeny.cz není jeho autorem a nemá vliv na jeho obsah.

Vylepšete si postel

Mimo pravidelné větrání, vysávání, vyměňování povlečení a utírání prachu lze spánek ovlivnit i kvalitní matrací. Ta by měla tvořit dobrou podporu vaší páteři. Nezdravá je postel tvrdá i příliš měkká. Zlatý střed představují lamelové rošty a zdravotní matrace s paměťovou pěnou.

Polštář je také velmi důležitý. Používáte-li nevhodný, nejspíš se budíte s bolestmi hlavy a za krkem. Pokrývka i polštář si pořiďte z umělých materiálů, ve kterých se nemnoží roztoči ani plíseň.

PoltMemosanTrio_13279265

Minimalistické vybavení

Ten, kdo přijde na návštěvu do bytu, který není plný věcí a nábytku, často po takovém domovu zatouží také. Pro mnohé je příjemnější mít doma prostor. Pokud to lze, nechte právě ložnici co možná nejvzdušnější. Ideálně si tuto místnost zařiďte tak, abyste si ji spojovala pouze s odpočinkem. Zastavíte-li ji nábytkem a množstvím lapačů prachu, moc dobře se nevyspíte. Obzvlášť, patříte-li k alergikům.

Pokud na to nemáte prostor, zařiďte si ložnici tak, abyste tam měli co možná nejmenší počet kusů nábytku. Oblečení naskládejte do jedné velké skříně, knihy seřaďte na jednoduché police a pracovní stůl si pořiďte rovnou se šuplíky, ať máte papírové matriály kam ukládat. Naše byty nejsou tak malé jako v asijských metropolích, a proto lze s prostorem pracovat kreativně. Do malých bytů jsou skvělé postele v patře.

Ložnice při zemi

Mladé páry, kterým často chybí prostředky na postel, si mnohdy pořizují nejlevnější matraci a spí na zemi. Není to zdravé a matrace se tak navíc snadno proleží. Na podlaze lze spát zdravě a stylově. Nyní se vyrábí typy ležení, která mají zabudované rošty. Vy si tak můžete zařídit útulnou ložnici plnou polštářků a nízkými nočními stolky a neničit si při tom záda. Čelo postele si třeba můžete namalovat na zeď.

Spíte-li rádi nízko a nechcete odpočívat bez skutečných lamel, pořiďte si rozkládací pohovku. Skvěle vypadá japonský futon. Spát na něm vydrží ale jen ten, kdo má rád velmi tvrdou postel.