Přejít k hlavnímu obsahu

Přichází novoluní v Raku: Emoce budou jako na horské dráze

Info ikona
novoluní

Upřímné vodní znamení Rak může působit jako kňoural, ale v Racích je mnohem víc než jen jejich hluboce pečující, sentimentální perspektiva. Jako hlavní znamení jsou Raci vizionáři, kteří si stanovují ambiciózní cíle a iniciují velké projekty. A to je jen jeden důvod, proč červnový novoluní ve znamení Raka je ten, který budete chtít využít.

Tato emocionálně nabitá astrologická událost, která připadá na úterý 28. června, by mohla být jedním z těch novoluní, které ve skutečnosti působí spíše jako úplněk. Ale místo toho, aby to byl dechberoucí, dramaty nabitý kulminační bod, poslouží jako odrazový můstek pro dosažení snu, který je spojený s vaším pocitem bezpečí a vnitřní blažeností.

Novoluní v Raku je čas starat se o své hnízdo

Novoluní – ke kterému dochází, když se sebevědomé slunce spojí s intuitivním měsícem – vždy představuje měsíční příležitost ujasnit si, jakou novou kapitolu chcete napsat v průběhu příštích dvou týdnů (až do dalšího úplňku). Většina novoluní je považována za vhodnou dobu k tomu, abychom se zkontrolovali a zvážili, jak se nám daří v určité oblasti života, a tento konkrétní, spadající do Raka, kterému vládne samotný měsíc, je příležitostí dotknout se nitra: svého srdce, ducha a vnitřního světa.

Čas pro sebe 

Obecně platí, že novoluní Raka připravují půdu pro sebereflexivní praktiky, jako je meditace, psaní deníku, provádění rituálů s tarotovými kartami nebo krystaly, nebo dokonce jen vyhrazení času na spojení s lidmi, kteří vás znají nejlépe. Jakýkoli druh domácí rutiny, která vám přináší pocit pohodlí a bezpečí (jako je vaření oblíbeného receptu, péče o rostliny nebo zvelebování domu), může být také fantastickým způsobem, jak se ukotvit a zjistit, jakým směrem se vydáte.

Kvadrát Měsíce k Jupiteru zvýší intenzitu toho, co právě cítíte

Nejen, že tomuto novoluní vládne samotná luna, ale bude tvořit úzký čtverec – nejnapjatější, ale také aktivační úhel mezi dvěma planetami nebo body – k Jupiteru, planetě expanze a hojnosti, v ohnivém, impulzivním Beranu. Protože je to jedna z prospěšných (užitečných, pozitivních) planet v astrologii, je kvadrát k Jupiteru jen zřídka tak skličující jako například agresivní Mars nebo Pluto chtivé energie. Ale zesílí a zvětší jakékoli emoce, které se na vás kolem tohoto tranzitu objeví.

Retrográdní Neptun slouží ke kontrole reality.

Neptun bude retrográdní až do 3. prosince. Zatímco se planeta snů a spirituality pohybuje vpřed, má tendenci zatemňovat racionální myšlení, ale když je retrográdní, může být snazší sundat si ty růžové brýle a vidět pravdu o jakékoli dané záležitosti – v dobrém i zlém.

Ačkoli retrográdní Neptuni jsou pomalu plynoucí události, letošní ročník by mohl usnadnit pochopení toho, co se skutečně děje ve vztahu, ve vaší práci nebo s vaším zdravím, abyste mohli nastavit ještě přesnější a silnější záměr novoluní.

Zdroj: Horoskopy 2022