Přejít k hlavnímu obsahu

Astrologické události v srpnu: Co vás čeká během úplňku, novoluní a který den je třeba udělat krok zpět, nebo zapracovat na vaší odvaze?

Když něco naruší váš poklidný život, máte tendenci zůstat motivovaní, nebo vás to rozruší? Tuto otázku si musíte položit během srpna, kdy vás čekají posuny naplněné napětím, které se jistě dostaví. Přečtěte si, co přinese srpnový úplněk, nebo který den přinese zvláštní druh stresu.

4. srpna vstupuje Merkur do Panny

Merkur je planeta informací a zkušeností. Má přístup ke všem zdrojům, po kterých obzvlášť touží, když je ve znamení Panny. Merkur v Panně je mocným tranzitem pro intelekt. Silný tranzit však nemusí být nutně pozitivní. Pokud přemýšlíte o uspořádání svého života, jak často uvažujete o přirozené organizaci? Po dobu dalších 20 dnů si zkuste zapisovat, jak dovést váš život do větší harmonie díky sladění s inteligentní organizací přírody.

7. srpna bude Mars v býku a Saturn retrográdní ve Vodnáři

Retrográdní Saturn od začátku měsíce pokračuje v linii sebereflexe a otázek ohledně autenticity. Mars tento proces v uzemněném zemském znamení Býkovi tento proces zpomaluje a dovolí, aby se ve vašem těle drželo napětí.

8. srpna bude Venuše v Raku proti retrográdnímu Plutu v Kozorohu

Ženská planeta Venuše vstupuje do emocionálního vodního znamení v dokonalé opozici k Plutu, planetě dynamiky síly. Toto sladění může působit jako nenávist. Je dobré si uvědomit, jak byste mohli žít v rozporu s láskou a péčí k sobě samým.

Mohlo by se vám líbit

Horoskop: Nejšťastnější den v měsíci pro všechna znamení zvěrokruhu. Rakům a Lvům patří 11. srpen

Jeden den v srpnu byste měli mít na paměti. Díky konstelaci hvězd se všechna znamení zvěrokruhu mohou těšit na kosmickou dávku štěstí - zde se dozvíte, kdy přijde čas.
svetzeny.cz
Info ikona
Vesmír

11. srpna nastane úplněk ve Vodnáři v konjunkci retrográdního Saturnu

Úplněk ve Vodnáři vás vyzývá k tomu, abyste se zamysleli nad tím, kde můžete udělat krok zpět a odhalit pravdu o sobě. Tento úplněk je o sebereflexi a zamyšlením se nad tím, co je nezbytné pro vaše další kroky vpřed. Zároveň tento den vstupuje Venuše do Lva, což žádá posun ve vaší odvaze, abyste mohli vyjádřit své touhy co nejautentičtěji.

20. srpna vstupuje Mars do Blíženců

Mars představuje vaše vědomé touhy.  Blíženci dohlíží na vaši organizaci informací na mentální úrovni. Mars bude v tomto znamení až do 24. března roku 2023, což je asi trojnásobek doby, po kterou se v tomto vzdušném znamení obvykle nachází. Váš způsob myšlení se během této doby změní, takže buďte připraveni.

22. srpna vstupuje Slunce do Panny

Panna dohlíží na to, aby byly věci na správném místě. Během cesty Slunce přes Pannu budete nuceni přemýšlet o způsobu, jak byste si uspořádali svůj život, kdyby byl založen především na přírodě.

Mohlo by se vám líbit

Hodina narození - jak vás ovlivní a je rozdíl, jestli jste se narodili ráno nebo večer?

Ovlivnit vás a vaši povahu může mnoho věcí. Od DNA, povahy rodiny, přes výchovu, znamení ve kterém jste se narodili, data narození tak třeba i hodina narození. Čas narození ovlivňuje váš život a vaše rozhodnutí.
svetzeny.cz

25. srpna vstupuje Merkur do Vah

Merkur vstupuje do vzdušného znamení Vah, kde klade důraz na komunikaci ve vztazích. Dejte pozor na typy konverzací, které vedete. Merkur již brzy přejde do retrográdní polohy, takže komunikujte raději dříve než později.

27. srpna nastane novoluní v kvadrátu Panny a Marsu v Blížencích

Význačnost Marsu přetrvá celý srpen. Novoluní v Panně nastává v kvadrátu s Marsem v Blížencích. Čtverec označuje úhel mezi planetami a vytváří napětí stejným způsobem jako ostrá zatáčka při jízdě v autě. Tento čtverec přináší zvláštní typ stresu. Zaměřte se na svou kritiku a úsudek o sobě i o ostatních. Brání vám vaše vize dobra nebo zla v nalezení přítomnosti? Pokud ano, zkuste zvážit, jak se můžete naplno věnovat úpravě vaší mysli, aby nebyla tolik kritická.

28. srpna bude Venuše ve Lvu stát proti retrográdnímu Saturnu ve Vodnáři

Venuše je planeta smyslnosti. Když je ve znamení Lva, vyzývá vás k nalezení odvahy být ve vztahu a abyste byli ve spojení s tím, co vám voní, chutná, dobře zní, je příjemné na dotek a líbí se vám na pohled. Když se necháte vést svými smysly, posílíte prožívání života a vaše mysl se vyjasní. Vesmír si žádá vaši plnou přítomnost.

 

Zdroj: Yoga journal