Přejít k hlavnímu obsahu

Osvěžující fit dezerty: Po č. 2 se můžeme v redakci utlouct

Léto a mlsání nejde dost dobře dohromady. Přeci jen v plavkách vynikne každý dort. A protože u nás v redakci řešíme podobné trable, zapátraly jsme po něčem na zub, z čeho nebudeme mít ani vrásky na čele, ani další fald na těle. Tady jsou!

Jak udělat z kalorické bomby tu nekalorickou? Poohlédněte se po vhodné náhražce cukru. Použít můžete stevii, sirup z agáve, med nebo třeba specializovaná sladidla. My například doporučujeme Pecvu, která se dá koupit v síti dietetických poraden NATURHOUSE. Používejte také produkty s nízkým obsahem tuků. Pozor, ne vždy jsou to ale ty, které jsou označeny light nebo fit. Dejte si raději tu práci a přečtěte si etiketu. Jen mezi tvarohy nebo jogurty najdete i velké rozdíly o 7 nebo 9 procent.

Snažte se dále používat co nejvíce ingrediencí, které už jsou sladké "od přírody" - ovoce, kokosové mléko aj. A ještě jedna rada na závěr. Chcete-li mlsat, rozhodně je lepší zvolit ranní nebo dopolední hodinu. Pak totiž máte větší šanci, že si s cukry tělo poradí.  

1. Ovocná zmrzlina s ořechy

jahodová zmrzlina

 

Ingredience: 3 banány, 500 g jahod (mražených nebo čerstvé zamrazte společně s banány), 50 g kešu, 1 lžíce stéviového sladidla PECVA nebo 2 až 3 lžíce medu, citrónová šťáva

Postup: Kešu namočte na 4 hodiny do vlažné vody. Banány oloupejte, nakrájejte na kolečka a nechejte zamrazit. Nejprve rozmixujte kešu, sladidlo a trochu citronové šťávy. Zmražené banány vložte do mixéru a mixujte s jahodami, dokud nevznikne zmrzlinová hmota. Nakonec zapracujte kešu krém a podávejte. 

2. Piňa colada ze smoothie

piňa colada

 

Ingredience: ½ mraženého banánu, 1 šálek na kostky pokrájeného ananasu mraženého, 1 šálek mandlového nebo kokosového mléka, 1 lžička vanilkového extraktu, 1 lžička kokosového oleje, pár kostek ledu, pro vyšší sytivost můžeme přidat 2 lžíce rostlinného proteinu

Postup: Všechny ingredience dejte do mixéru a dohladka rozmixujte. V případě potřeby nechejte zamražené ovoce trochu roztát před mixováním

3. Tvaroháčky

nanuk

 

Ingredience: 250 g nízkotučného tvarohu, 2 lžíce sirupu z Agáve, 100 g borůvek

Postup: V míse vyšlehejte dohladka tvaroh s 2 lžícemi sirupu. Přidejte borůvky a směs rozmixujte mixérem. Vytvořeným krémem naplňte formičky na nanuky a nechejte v mrazničce zmrznout cca 3 hodiny, až bude nanuk pevný. 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku