Přejít k hlavnímu obsahu

Očista těla pomocí čaker: jak každou z nich odblokovat a cítít se zdravější a úspěšnější?

Čakry podle východní medicíny významně ovlivňují celkový chod našeho organismu a jsou vlastně zodpovědné za to, jak se cítíme po fyzické i psychické stránce. Spousta běžných věcí v našem životě může čakry zablokovat – to, jak žijeme, myslíme, jak komunikujeme s okolím, jak vnímáme okolí, naše stresy a obavy, nevyřešené vztahy a hádky, potlačování emocí a toho co doopravdy v chceme. Vše negativní, naše nespokojenost, se pak promítne skrze špatně fungující čakry do našeho zdravotního stavu a psychiky.

V článku Čakry v těle mají na váš život velký vliv. Jak poznáte, že máte některou zablokovanou? je popsáno, jak a čím můžete své čakry lehce zablokovat. S odblokováním a harmonizací čaker se pak můžete svěřit do rukou někoho zkušeného, nebo si zkusit pomoci sami.

Co jsou vlastně čakry?

Podle východních nauk jsou to rotující energetická centra v našem těle. Je jich 7 a postupují podél páteře v podobě kruhů. Pokud čakry správně rotují, tak se automaticky doplňují a otevírají nám možnosti našeho růstu a vývoj našeho kvalitního života.

Mohlo by se vám líbit

Čakry v těle mají na váš život velký vliv. Jak poznáte, že máte některou zablokovanou?

Necítíte se dobře a nevíte proč? Jste často nemocní, máte špatnou náladu, nic vás nebaví? Na vině mohou být zablokované čakry. I když pro ně neexistují lékařské důkazy, východní medicína jim přisuzuje velký vliv na duševní i fyzické zdraví člověka.
svetzeny.cz

Jak si čakry odblokujeme?

Možností je více a každý by si měl najít svou ideální cestu. Obecně při fungování, a tedy i odblokování čaker využíváme energii, která nás obklopuje.

Jedním ze způsobů odstranění blokád v čakrách je vystavit je vibracím ve frekvencích, které nám čakrový systém „naladí“. Naleznout je můžeme například v čistých zářivých barvách u kamenů a drahokamů, v harmonických hudebních tónech nebo mantrách. Odblokování a harmonizaci čaker ovlivňuje třeba i barva našeho oblečení, jelikož každá čakra má svou barvu. Při odblokování vždy postupujeme od první čakry.

Odblokování meditací a dýcháním: začneme soustředěním se na jednotlivé čakry, jejich procítěním a prodýcháním, zároveň si představujeme barvu každé čakry.

Odblokování kameny: přiložíte na dané čakry a necháte působit po dobu deseti minut, 2x týdně. Kameny po každém působení omyjte vodou.

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Odhalte klady a zápory své povahy. Jak číslo dne narození rozhoduje o našem životě? Díl I.

Stejně jako astrologická znamení, tak i den, kdy jsme se narodili, rozhoduje o tom, jací jsme. Podle Alice Cross, alchymistky a specialistky na tarotovou numerologii, nás toto číslo ze dne, kdy jsme přišli na svět, provází celý život. Dle toho, co už v numerologii známe, nám den narození udává směr naší životní cesty.
svetzeny.cz

První čakra: kořenová (barva červená)

Nachází se v pánevním dnu a je to čakra základní, zodpovědná za pocit bezpečí.

Kameny: hematit, granát, rubín, tygří oko.

Projev neharmonizované čakry: bolesti spodní části zad, zácpa nebo průjem, bolesti nohou, osamělost, nejistota, deprese.

 

Druhá čakra: sakrální (barva oranžová)

Najdeme ji pár centimetrů pod pupíkem, je to čakra sexuální a kreativní energie.

Kameny: citrín, karneol, měsíční kámen.

Projev neharmonizované čakry: sexuální poruchy, neplodnost a gynekologické problémy, ledviny a močový měchýř, střeva, závislosti, nevyvážené emoce.

 

Třetí čakra: solar plexus (barva žlutá)

Nachází se v oblasti solar plexu, je to čakra sebevědomí a osobní energie

Kameny: citrín, jantar, růženín, tygří oko, měsíční kámen, sluneční kámen.

Nesoulad značí: střevní problémy, poruchy trávení a příjmu potravy, špatný metabolismus, cukrovka, obezita, kožní problémy stresového původu, poruchy paměti nebo nespavost.

Mohlo by se vám líbit

Ovládněte své myšlenky a převezměte kontrolu nad svým životem

Pokud čtete tento článek, znamená to, že máte chuť ovládat svou mysl. To je dobře. Nežádoucí myšlenky mohou způsobit spoustu flustrace a úzkosti. Nejste sami, kdo si přeje, aby byly tyto negativa z vašeho života pryč. Je samozřejmě normální mít problémy, řešit nepříjemné situace nebo čelit tváří v tvář nějaké výzvě.
svetzeny.cz

Čtvrtá čakra: srdeční čakra (barva zelená, růžová a zlatá)

Je, jak už její název napovídá, v oblasti srdce a je to čakra lásky.

Kameny: růženín, růžový korál, perly, růžový turmalín, zelený turmalín, akvamarín, vltavín.

Co nám ukáže její disharmonii: problémy s plícemi, problémy s prsy, bolesti v horní části zad, bolesti paží a předčasné stárnutí, také neodpouštění, beznaděj, nedůvěra, pocit samoty, smutek, žárlivost.

 

Pátá čakra: krční čakra (barva světle modrá, stříbrná)

Je to čakra komunikace a vyjádření svého vnitřního já.

Kameny: akvamarín, chalcedon, lapis lazuli (lazurit), modrý achát, modrý turmalín, pyrit, sokolí oko, tyrkys.

Co nám ukáže její disharmonii: pokud vázne komunikace, nebo nám okolí nedovolí být sami sebou, objeví se problémy se sluchem a v oblasti ucha, bolest v krku, bolest čelistí a zubů, ztráta hlasu, problémy se štítnou žlázou, onemocnění jícnu a mandlí, nervozita, úzkost, strach, poruchy pozornosti, pocit izolovanosti.

 

Šestá čakra: čakra třetího oka (barva indigově modrá, žlutá, fialová)

Třetí oko je energie umístěná uprostřed čela mezi mozkem a čelem. Tato čakra je čakrou intuice.

Kameny: ametyst, křišťál, lapis lazuli (lazurit).

Co nám ukáže její disharmonii: pokud nefunguje správně tato čakra, mohou následovat problémy se zrakem, ušní a sluchové potíže, problémy s pokožkou hlavy a vlasů, bolesti hlavy a migrény, noční můry, záchvaty, poruchy osobnosti a neurózy, potíže s učením a halucinace.

 

Sedmá čakra: korunní čakra (barva fialová a bílá)

Nachází se na temeni hlavy a je zdrojem osvícení a duchovního spojení.

Kameny: ametyst, celestýn, fluorit fialový, jadeit, křišťál

Co nám ukáže její disharmonii: citlivost na světlo, bolesti hlavy, demence, deprese, zmatek, autoimunitní poruchy, neurologické poruchy (koruna čakry ovlivňuje zdraví našeho mozku).

Zdroj: www.cestarelaxace.cz, www.karmapassion.com, Alice Cross – www.alchymistka.com

Mohlo by se vám líbit

Numerologie: Odhalte klady a zápory své povahy. Jak číslo dne narození rozhoduje o našem životě? Díl II.

Stejně jako astrologická znamení, tak i den, kdy jsme se narodili, rozhoduje o tom, jací jsme. Podle Alice Cross, alchymistky a specialistky na tarotovou numerologii, nás toto číslo ze dne, kdy jsme přišli na svět, provází celý život. Dle toho, co už v numerologii známe, nám den narození udává směr naší životní cesty.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Čtení z dlaně: Mapa vaší dlaně vám objasní vaši životní cestu

Je neuvěřitelné sledovat, jak se postupem času vaše mapa v dlani mění. Jak kráčíte životem, vstřebáváte více a více prožitků a nabýváte další a další zkušenosti, přibývají vám v dlani nové a novév znaky. K základním liniím, které lidi fascinují, patří tzv. čáry.
svetzeny.cz
Mohlo by se vám líbit

Žlutá hvězda je symbolem utrpení a smrti. Co znamenala pro ty, kteří ji museli nosit?

Onemocnění covid-19 pro každého z nás znamená životní změnu. Pro někoho větší, pro jiného menší, nicméně dopadá na všechny. Boj s ním není snadný a přináší řadu omezení. Před pár dny vzbudila pozornost událost, kdy si protestující proti vládním koronavirovým opatřením připnuli žlutou hvězdu s nápisem Neočkovaný. Pojďme se však podívat na to, co se skutečně dělo v době, kdy si Židé museli na oděv našít žlutou židovskou hvězdu.
svetzeny.cz