Přejít k hlavnímu obsahu

Vlasový trend 2023: Nejžádanější účes podzimu bude octopus haircut

Info ikona
Rachel a Monica

Chobotnicový účes nosily Jennifer Aniston i Courtney Cox.

Pamatujete si na slavný účes postavy Rachel ze seriálu Přátelé, který na hlavě v tu dobu chtěla snad každá žena? Tak je zpět, pouze s moderními obměnami. Dnes se mu říká tzv. Octopus haircut, což v podstatě znamená účes chobotnice. Nechte se inspirovat a zapřemýšlejte, zda by účes byl i to pravé pro vás.

Gal Gadot a další celebrity, které se nebojí ukázat svou tvář bez tuny make-upu

svetzeny.cz

Proč se tomu říká zrovna „Octopus haicut“

Své jméno dostal účes chobotnice podle toho, jelikož vzdáleně připomíná siluetu mořského tvora s chapadly. Podobně jako chobotnice má tento styl vlasů více objemu na temeni hlavy, které můžeme přirovnat k hlavě chobotnice, a pak následují delší, tenčí vrstvy od střední části až po konečky, které připomínají chapadla. Vlasy podél obličeje by měly být hustší s delšími kulatými vrstvami přes zbytek střihu. Vzadu by měl být střih kratší. Dokončovacím prvkem tohoto účesu může být ofina, buď ve stylu jemné záclonky, která končí nad obočím, nebo delší ofiny, která se rozprostírá po tvářích, čímž dodá celkovému vzhledu osobitý ráz. Zachování textury konečků zabrání tomu, aby střih vypadal nepřirozeně.

Univerzální účes, který se dá přizpůsobit téměř každému

Jedna z výhod tohoto střihu spočívá v tom, že se dá přizpůsobit snad každému jedinci, a tak může lichotit většině tvarů obličeje. Navíc s ním máte spoustu možností, jak ho stylovat, aby vyhovoval vašemu osobitému stylu. Rozhodně se se svým kadeřníkem nejprve poraďte kvůli textuře vašich vlasů, jelikož tento střih nejvíce sedí těm, kteří mají přirozeně hladké nebo mírně zvlněné vlasy. Stejně jako u každého střihu je nejlepší začít tím, že přinesete svému kadeřníkovi nějakou inspiraci, abyste se mohli společně podívat na možnosti a prodiskutovat detaily. Pokud se chystáte jako vzor přinést fotografii nějaké celebrity, nezapomeňte si vybrat takovou, která má co nejvíce podobný tvar obličeje a rysy jako máte vy.

Módní podzim 2023: V hlavní roli budou pruhované svetry. Lze je nosit elegantně, ale i ležérně

svetzeny.cz

Info ikona
Jenna Ortega

Nemusíte se bát dlouhého fénování vlasů

S klasickým Ocotopus účesem neuděláte chybu. Chcete-li, aby byly vaše vlasy lesklé a hebké, používejte při úpravě účesu tepelnou ochranu, která ochrání vlasy před teplem, čímž se zabrání poškození vlasů. Styling však nevyžaduje nutně fén nebo horké nástroje na úpravu vlasů. Sušením vlasů na vzduchu dokonale dotvoříte celkovou rebelskou povahu účesu a jeho lehkost a přirozenost. A určitě se nemusíte bát, že byste vypadali jako chodící akvárium. Název je opravdu hodně nadnesený a účes je velmi slušivý. Tento nový vlasový trend, který je inspirovaný slavným účesem Rachel z Přátel, přináší moderní a osvěžující způsob, jak si upravit vlasy. S mnoha možnostmi přizpůsobení a stylování se můžete těšit na svěží a trendy vzhled pro letošní podzim.

Nezapomínejte na trendy barvy vlasů

Podzim přináší paletu sytých a ledových odstínů, jako je třeba šedá blond, pastelová růžová, měděná zrzavá či čokoládově hnědá. Populární jsou také karamelové melíry, které zjemní zlatými až měděnými tóny především tmavé vlasy. Populární je také zesvětlení pouze předních pramenů, které rámují váš obličej, což změní celkový vzhled. Pokud si nejste jisti, svěřte se do rukou odborníků, kteří vám rádi pomůžou s výběrem vhodné barvy a navíc při barvení používají kvalitní kosmetické produkty, které vaše vlasy tolik nezatěžují a neničí.

Zdroj článku