Přejít k hlavnímu obsahu

Mise zhubnu: 5 sportů, díky kterým kila letí dolu rychlostí blesku

Mise zhubnu: 5 sportů, díky kterým kila letí dolu rychlostí blesku

Nejvyšší čas dát si do těla, abychom pak ta těla mohly ukazovat v letních šatečkách a plavkách. Které disciplíny zabírají na faldy nejlépe?

Stejně důležité jako vybrat si pohyb, který vás bude bavit, je dodržovat při něm pár pravidel, aby vaše snažení mělo kýžený efekt. Ze zvedání těžkých činek se vám svaly zpevní, ale nezhubnete.Tuky se odbourávají při aerobní aktivitě a při nižší intenzitě cvičení, které trvá aspoň 30 minut.

Sportování byste měly zařadit do svého programu dvakrát až třikrát týdně. Pokud jste ho zatím braly jako okrajovou záležitost, začněte zvolna (běh kombinujte s chůzí, na kolo nevyrážejte hned do Krkonoš). Novému životnímu stylu musíte přizpůsobit  jídelníček. Když si po uběhnutí pěti kilometrů dáte guláš se šesti, můžete si o menší konfekční velikosti nechat jen zdát.

1. Běh

Jedna z nejsnáze dostupných možností pohybu. Posiluje svaly dolních končetin, bříško a tvaruje pas. Prospívá kardiovaskulárnímu systému, dýchání a imunitě. Dle rychlosti, vzdálenosti a profilu trati spálíte až 4000 kJ. Začněte na dvou půlhodinových výbězích, pak lze frekvenci tréninků, čas i délku trasy navyšovat. Udržujte vytrvalostní tempo, při němž spalujete tuky: jste jen mírně zadýchané, ne na pokraji kolapsu. 

A pokud vás to chytne, nezapomenňte se zapojit do běhu se Světem ženy na 5 kilometrů. Pražský výběh ze série RunCzech bude už 8. září 2018.

 

2. Plavání

 

Ve vodě vám bude blaze a ještě zpevníte tělo. Plavání rovnoměrně tvaruje a formuje všechny svalové partie, zlepšuje imunitu i výdrž. Ani zde nesmíte však plavat jako paní radová, snažte se o správný styl (naučit se ho lze třeba v kurzech klubu Juklík) a spálíte 2500 kJ za hodinu. Aby se pohyb podepsal na vaší kondici i linii, musíte plavat v kuse ¾ hodiny 2x týdně.

3. Jízda na kole

Hodí se pro sportovce všech výkonností. Při jízdě na kole se zapojí hýždě a svaly dolních končetin. Má pozitivní vliv na kardiovaskulární systém i dýchání. Záleží na rychlosti a délce trati. Můžete ale spálit okolo 2500 kJ za hodinu. V redukčním režimu byste se na kolo měla dostat třikrát týdně na hodinu. Pokud je venku počasí, že by ani cyklistu nevyhnal, můžete jeden výjezd nahradit spinningem. 

4. Aerobik

S tímto typem cvičení se hubne jedna radost. Na dobré lekci by cvičení mělo zaměstnat a formovat svaly celého těla. Fitka nabízejí lekce s různým zaměřením. Na tukové polštářky nejlépe zabírají hodiny dance aerobiku, tanečního Port De Bras nebo step aerobiku. Spálíte až 1800 kJ za hodinu a naordinovat bste si pak měla dvě lekce za týden.

5. Badminton

Je vhodnou aktivitou pro ty, kdo si chtějí užít i zábavu. Naučíte se koordinaci, rychlosti, posílíte svaly rukou rukou, zad i dolních končetin. Ale pozor! Neprovozujte rekreační pinkání v režimu „schválně, jak dlouho udržíme košíček ve vzduchu“. Nastolte pěkné svižné tempo a spalíte 1260 kJ za hodinu. Chcete-li zhubnout, měla byste se na kurt dostat 2x týdně. Anebo můžete raketové sporty kombinovat s jinou aerobní disciplínou, například s cyklistikou.