Duben podle numerologie: Probudí se ve vás energie a síla. Sebe dejte na první místo
svetzeny.cz
Alchymistka Alice Cross radí, jak kouzlit s čarovnými rostlinami. Znáte některé z nich? Tak kupříkladu medvědí česnek je vhodný pro očistu těla, pampeliška si poradí se zlozvyky a petrklíč otevírá cestu k pokladům. Jak kouzelné bylinky využít pro svůj prospěch?
„Vzpomínka mého dětství je spojena s prvosenkou – primula, známou pod názvem petrklíč. Kvete jako jedna z prvních jarních květin,“ říká Alice Cross, která působí jako kartářka a alchymistka. Dle ní je petrklíč jednou z rostlin, která má kouzelnou moc. Říká se o ní, že je „klíčem k nebesům“. Je prý schopná otevírat cestu k místům, kde se ukrývají poklady. V germánské tradici je domovinou elfů a rusalek. Co se týče lidové medicíny, je petrklíč hojně využívanou léčivkou. Čaj z jeho květů a listů má dezinfekční účinky a zároveň působí také protizánětlivě. Celkově zklidňuje postižené místo. Pokud by vás trápil kašel, můžete zkusit odvar z kořene petrklíče, pomáhá rozpouštět hleny. Postačí jedna vrchovatá lžička na šálek. Také síla petrklíče pomáhá při nespavosti, migréně a neuralgii.
Medvědí česnek je úžasná bylinka, která už v současné době vystrkuje lístky. Je také známý pod názvem „čarodějnická cibule“. Takto se mu říká z důvodu, že je to jeden z nejmocnějších prostředků bylinné lékárny. Je vhodný pro očistu střev, žaludku i krve. Lze jej sesbírat a následně užívat několik dní. Ve vodě vydrží listy této rostliny čerstvé dva až tři dny. Největší sílu však má, když je čerstvě natrhaný. Skvěle se hodí do polévky nebo pokrájený na upečený chléb. Nesmíme také zapomínat na sílu osvědčeného česneku kuchyňského. Ten byl v dobách minulých považován za velmi silný prostředek k odpuzení různých kouzel a čarodějnických praktik. Ve středověku byl za osvědčený nástroj proti očarování považován odvar z česneku a svěcené vody.
„Když se daří pampelišce a řebříčku, bude se dařit i človíčku!“ Malé děti věří, že když zavřou oči, budou si něco přát, a fouknou do chmýří pampelišky, tak se jim to splní. Sílu pampelišky mohou využít ale i dospělí. Pampeliška si totiž dovede poradit s se zlozvyky. Máte-li nějaký, kterého se chcete zbavit, napojte se psychicky na chmýří pampelišky, následně jej odfoukněte pryč. Zasvěcení na ni pohlížejí jako na poklad. Tato rostlina dokáže léčit mnohé lidské neduhy.
Většině lidí přijde už jen pohled na mandragoru značně fascinující. Je považována za snad nejvýznamnější čarovnou bylinku. Jak víme, tato podivná rostlina zaujala už císaře Rudolfa II., který se zajímal o okultní vědy. V současnosti je mandragora téměř nevyužívána, a to kvůli své prudké jedovatosti. Může způsobit smrt paralýzou dýchacích cest.
Kopřiva pro mnohé představuje jen divoce rostoucí plevel. Je všem dobře známá. Je tak rozšířená, že kolem ní procházíme bez zájmu a povšimnutí. Tedy do té doby, než o ni nevědomky zavadíme, a ona nás popálí. „Vždy dceři říkám, ať se utíká se zeptat kopřivy na to, jak je zdravá. Kopřiva odpoví tím, jak moc ji popálí. Věřím tomu, a tak se pravidelně se vrháme do kopřiv, je to něco jako preventivní prohlídka,“ říká Alice Cross. Další dobře známou bylinkou je šalvěj, „kouzelná hůlka“. Tu dle Alice Cross musíme uvést už jen pro její čarovný název. Kvete od jara do podzimu a „léčí“ prý už jen pohled na její nádhernou barvu.
Zdroj: Alice Cross, vystudovaná alchymistka specializující se na tarotové výklady, historii alchymie, symboliku a tarotovou numerologii. Přetváří získané alchymistické poznatky do běžného života pomocí transformace. Přináší k vám alchymii moderní, ale zároveň tajemnou a tisíce let neměnnou. Je zakladatelkou prvního online alchymistického českého portálu Alchymistka.com
Pixabay
Unsplash