Přejít k hlavnímu obsahu

Slavní, kteří se rozhodli nemít děti: Leonardo DiCaprio kvůli stavu planety, Jennifer Aniston nechce podlehnout tlaku společnosti

Info ikona
Jennifer Aniston

Řada slavných osobností se rozhodla nemít děti. Bohužel se toto rozhodnutí často neobejde bez emocí, kritiky a neustále se opakujících dotazů novinářů na to, zda si to celebrity nerozmyslely. Jaké důvody k tomu slavné vedou? Není to jen kariéra, ale i stav planety či věk.

Leonardo DiCaprio nechce mít děti kvůli stavu planety

Hollywoodský herec Leonardo DiCaprio je známý také tím, jak urputně bojuje za záchranu planety. Už v roce 1998 založil nadaci na podporu organizací věnujících se zajištění udržitelné budoucnosti pro naši planetu. Neustále aktivně upozorňuje na environmentální problémy, se kterými se lidstvo potýká. K tomuto účelu si založil i Instagram, kde se na rozdíl od jiných celebrit nevěnuje sdílení svého života, ale pouze tématu ochrany přírody. Na otázku ohledně dětí kdysi odpověděl: Myslíte tím, zda chci přivést děti do světa jako je tento? Pokud se to stane, tak se to stane. Raději se to nebudu rozvádět, protože se to stane něčím, co je špatně citováno.“ Momentálně je herci 47 let a svůj názor zatím nezměnil.

Královská rodina trochu jinak: Královna Alžběta (pověstná fanynka burgerů!) uvádí na trh svůj vlastní kečup

svetzeny.cz

Ze stejného důvodu děti nechtějí mít ani další celebrity. Například herečka a zpěvačka Miley Cyrus je ve svých vyjádřeních ještě ostřejší. „Dokud nebudu mít pocit, že by moje dítě mohlo jednou žít na planetě, kde jsou ve vodě ryby, nepřivedu na svět dalšího člověka, který by se s tím musel potýkat. My mileniálové se nechceme rozmnožovat, protože víme, že to Země nezvládne,“ nechala se slyšet Miley Cyrus.

Jennifer Aniston nechce podlehnout tlaku společnosti

Dalším často zmiňovaným důvodem celebrit proč nemít děti, je nepodlehnout tlaku společnosti. O tomto důvodu často hovoří zejména ženy. I v dnešní době se totiž od žen bohužel automaticky očekává, že se stanou matkami, i když ony samotné po tom mnohdy vůbec netouží. Jennifer Aniston se k tomuto problému vyjádřila v roce 2014 pro časopis Allure: „Nelíbí se mi nátlak, který na mě a na ženy obecně lidé vyvíjejí, že jste selhala jako žena, protože jste nezplodila. Nemyslím si, že je to fér. Možná nevzejde dítě z vaší vagíny, ale to neznamená, že se nechováte jako matka – psů, přátel, dětí přátel. Neustále se o mně říká, že jsem tak zaměřená na kariéru a na sebe, že nechci být matkou a jak je to sobecké.“

S tímto by zajisté souhlasila i známá herečka Kim Cattral, představitelka Samanthy ze Sexu ve městě. To si v minulosti v rozhovoru pro magazín O postěžovala, že už ji nebaví poslouchat, co by měla a neměla dělat a celkový tlak na to mít dítě. Kritici trápí i další herečku, Winonu Ryder. Ta se kdysi svěřila, že „je šílené, jaké věci jí jiné ženy dovedou říct“, pokud jde o její bezdětnost.

Monika Bagárová pobavila fanoušky videem své dcery Ruminky. Smích rozhodně neudržíte

svetzeny.cz

Kariéra na prvním místě a další důvody

Řada celebrit také děti nechce z prostého důvodu – jejich kariéra je na prvním místě. Mezi tyto celebrity patří například herec Christopher Walken. Ten je přesvědčený o tom, že by jeho kariéra v šoubyznysu nikdy nebyla tak zářná, kdyby se rozhodl děti mít. Dalším důvodem, proč nemít děti, je zajisté věk. Například herec Keanu Reeves se nechal slyšet, že „už je příliš pozdě“, když mu bylo 52 let. Dnes je mu o pět let více a svůj názor stále nezměnil. Jiní zase věří, že nebylo jejich osudem mít děti, k tomu se přiznala například herečka Helen Mirren. Asi nejkontroverzněji se vyjádřil herec Seth Rogen: V sobotu ráno ležíme v posteli, kouříme trávu, díváme se nazí na filmy, prostě si říkáme, že kdybychom měli děti, nemohli bychom to dělat.“ Jeho manželka je prý proti mnohem více než on, a jemu se rozhodně nechce ji přemlouvat.

Zdroje: World Wildlife Fund, Cosmopolitan, US Weekly, Insider

David Beckham zuří: Jeho desetiletá dcera Harper se zamilovala

svetzeny.cz