Přejít k hlavnímu obsahu

Plesové šaty: Jak a kde je sehnat

Především nezapomínejte, že důležitější než trendy a módní tipy je vaše pohodlí a to, jak vám šaty sedí – jinak budete mít ples zkažený a slušet vám to nebude!

Máte celkem tři možnosti, jak si plesovou róbu opatřit. Žádnou nezavrhujte předem a dobře zvažte, která se hodí právě pro vás.

1. Půjčování šatů

Ideální varianta, pokud chodíte na plesy jen velmi výjimečně – nebo dokonce „jednou za život“. Tato možnost však má svá úskalí – šaty nejsou nové, a proto nemusí vždy vypadat jako na obrázku. Sice vám je podle potřeby upraví, ale většinou ani tak nesedí dokonale nebo úprava nevydrží po celý večer. Navíc se může stát, že potkáte někoho, kdo bude mít šaty stejné nebo velmi podobné. Ceny půjčení šatů se liší (nejlevnější se pohybují už od tisíce korun). Nezapomeňte však na to, že si je nepůjčujete pouze na jeden den, ale minimálně na dva (čímž cena roste). Pozor: Šaty musíte rezervovat poměrně dlouhou dobu předem, tak to nenechávejte na poslední chvíli.

2. Nákup v konfekci

Chodíte-li na plesy častěji, určitě se vyplatí. Rozhodně nepodceňujte kvalitu materiálu, aby vám šaty vydržely déle než jeden ples. Chcete-li je využívat i jinak a na ples jdete třeba pouze jako doprovod, raději než róbu dlouhou až na zem zvolte koktejlové šaty. Koktejlky, zvláště jednobarevné, pak můžete kombinovat s nejrůznějšími doplňky a při každé společenské příležitosti tak vypadat jinak. 

3. Róba šitá na míru

K této variantě se dnes vrací stále více dam, neboť má řadu výhod. Jediným problémem je najít kvalitní švadlenu, která nemá nepřiměřené finanční požadavky. Máte-li vkus a fantazii, můžete si toaletu sama navrhnout, popřípadě si nechat šaty ušít podle obrázku. Tím, že si sama zvolíte materiál, vlastně určujete kvalitu róby. Pomůže vám také konzultace se švadlenou, která vám ráda poradí a mnohdy vám i doporučí pozdější zkrácení nebo úpravu šatů na běžnější nošení. Cenově se hotové šaty často nepříliš liší od jejich zapůjčení či nákupu – záleží pouze na vámi vybrané látce, střihu a na ceně práce švadleny. Nejdůležitější výhodou však je, že jsou šaty šité přímo na vás, takže vám budou dokonale sedět (i když třeba nemáme standardní velikost). A navíc nikdo nebude mít šaty stejné!

Aktuální trendy

* Módní jsou střihy s odhalenými zády a látky s krajkovými prvky.

* Vsaďte na šaty doplněné flitry nebo metalicky odrážejícími se vzory.

* V posledních letech vídáme na plesech stále větší množství pestrých barev. Hitem letošní sezony jsou pastelové odstíny od matně korálové až po světle růžovou.

Naše tipy:

1. KORÁLOVÉ ŠATY - MANGO (2 399 Kč)

mango

2. BÍLÉ ŠATY - MANGO (2 399 Kč)

mango2

3. MERUŇKOVÉ ŠATY - TOPSHOP (2 199 Kč)

topshop