Přejít k hlavnímu obsahu

Ledový úplněk má vliv na naše zdraví. Nebude vám chybět energie, ale dejte si pozor na plíce, průdušky, ruce a ramena

Info ikona
Úplněk

Je tu poslední úplněk letošního roku, který sice nebude mít tak silnou energii, jako některé předchozí, přesto však jeho vliv pocítíme. Zejména ti z nás, co jsou na změny energií vnímavější. Není čeho se obávat, ale zkuste jeho vliv využít ku vlastnímu prospěchu. Přinese sice pozitivní energii, ale bude také náročnější na naše zdraví.

To, že úplněk působí na naše tělo ví lidé už od nepaměti. Celá staletí se nejrůznější badatelé, lékaři a filozofové zabývali tím, jak měsíční cykly ovlivňují naše mentální a fyzické zdraví. Dnes se už jasné, že Měsíc má v období úplňku má největší sílu a je v současně v největší polaritě se Sluncem. Jde sice jen o několik desítek hodin, přesto má tato obrovská energie velký vliv na činnost našich orgánů, podvědomí a vnímavost. Ovlivňuje naši náladu, schopnost rozhodovat, reagovat na určité podněty a podobně. Protože právě v úplňku má měsíc nejsilnější energii, může se to u citlivějších lidí projevovat nervozitou, neklidem a také problémy se spánkem.

Prosincový čínský horoskop: Kozy vstupují do báječné životní etapy, Kohouty čeká náročný měsíc

svetzeny.cz

Pozor na plíce a průdušky

Letošní prosincový úplněk přinese zvýšenou zátěž zejména pro zrozence Střelců a Kozorohů, ale samozřejmě ovlivní i ostatní z nás. Působit bude zejména na horní polovinu těla. Kupodivu nepůjde ani tak o bolesti hlavy, jako spíše o horní cesty dýchací, především plíce a průdušky. V tuto dobu je všude kolem nás spousta viróz, tak se snažme se před nimi chránit více než jindy. Určitě není od věci zvýšit příjem vitaminu C, ale ideálně v přírodní podobě, formou čerstvé zeleninové či ovocné šťávy.

Nenechte si naložit

Další částí našeho těla, kterou Ledový úplněk může více zatížit, jsou ramena, paže a ruce. Mohou se přihlásit bolesti svalů i kloubů a můžete mít pocit, že jako byste táhli v každé ruce těžké tašky s kamením. Zamyslete se nad tím, zda si nenakládáte v posledních dnech moc povinností, které z pohledu psychosomatiky zkrátka „nemůžete utáhnout“. Snažte se zbavit všeho, co může počkat, řekněte si o pomoc. Od bolestí vám může kromě klasických prášků ulevit i protahovací cvičení, teplá koupel či sauna.    

Karma: Zátěž, kterou si nesete z minulých životů, má zásadní vliv na ten nynější. Zbavte se jí jednou pro vždy

svetzeny.cz

Pracujte na duchovním růstu

Tento úplněk je také skvělou příležitostí k využití energie pro vnitřní práci. Je sice těžké zastavit se v tom shonu, ale udělejte si na sebe čas. Vaše snahy se totiž zúročí víc než kdy jindy. Úplňková energie posílí účinky léčení, čištění čaker, ale i meditace. Vyvarujte se důležitých rozhodnutí a raději si dejte čas, abyste mohli všechny okolnosti promyslet s odstupem a bez větších emocí. Zároveň nezačínejte žádné nové projekty, nedávejte sliby, kterých byste pak možná i mohli litovat.    

Odlehčete jídelníček

Pokud se chystáte na nějaký vánoční večírek, dejte si pozor na přemíru alkoholu, jehož účinky byste pocítili mnohem více než jindy a z kocoviny byste se pak dostávali hůře. Vyvarujte se také těžkých a tučných jídel. Ideální by byl půst, takže pokud máte chuť tělu takto odlehčit, úplněk je nejlepší čas.  

Obecně mějte na paměti, že na každého z nás úplněk Měsíce a obecně energie, co nás obklopují, působí jinak. Pozorujte proto svoje tělo, snažte se být sami k sobě vnímaví a nedělejte nic, čím byste šli proti sobě.