Přejít k hlavnímu obsahu

Karmický úkol podle znamení zvěrokruhu: Býci mají výzvu v rodině, Lvi řeší břemeno zodpovědnosti

Říká se, že duše se rodí na planetu Zemi poprvé ve znamení Raka. Znamená to, že Blíženci by měli být staří pozemští harcovníci, jakožto poslední zrozenci v tomto kruhu? Nevíme, možná se to jednou dozvíme, ale některé karmické úkoly lze odvodit z charakteristiky jednotlivých znamení. Pojďme se na to podívat.

Mohlo by se vám líbit

Jeseteří superúplněk: Nastává 1. srpna a pořádně proškolí všechna znamení zvěrokruhu

V srpnu nás čekají dva úplňky. Ten první, připadající na 1. srpna, nám ukáže, jaké úkoly si máme splnit během srpna, ten druhý, připadající na poslední srpnový den, nám vystaví vysvědčení. Do čeho se máme pustit a na co si dát pozor?
svetzeny.cz

Beran

Osud vám vložil do vínku především přímost, tvrdohlavost, ale také laskavost a pochopení. Váš životní úděl tak může v sobě skrývat životní výzvy, ve kterých se budete muset neustále bránit. Proti něčemu bojovat, ať už to bude nepřízeň osudu, nebo lidé kolem vás. Naopak darem vám pak v té aktivní životní roli budou lidé, se kterými jste schopni navazovat osudová pouta. Beranům osud často dává do života karmické spřízněné duše, tedy někoho, kdo pro vás bude andělem, či naopak vy budete andělem pro něj.

Býk

Ego je vaší výhodou i nevýhodou. Dokážete být neskutečně sobečtí a zlí, stejně jako zatvrzele milující to, co si usmyslíte, že je vaše území. Je peklo s vámi soupeřit, je ráj být pod vaší ochranou. Vydržíte hodně a když vybuchnete, tak to stojí za to. Vaše životní úkoly se tak mohou dotýkat rodiny, hranic v rodině, jejich nedodržováním, bořením i zarputilým chráněním. Často na vás padá starost o rodinu jakožto na jediného spolehlivého, nebo naopak jste tím, kdo rodinu rozbíjí, aby se rodina semkla mimo váš dosah.

Blíženci

Vaším darem je komunikativnost, aktivita, tvořivost. Tu máte využít, takže vám osud může dávat nespočet příležitostí k věcem, o kterým by se vám ani nesnilo. Musíte se ale naučit brát záležitosti do vlastních rukou, tedy sebevědomí je základem úspěchu. Jinak život prolítáte v oblacích, pocitu, že vám osud nic nedal, ale sami budete žít ve strašném strachu. To se děje zejména, pokud ve vás dětská léta nevypěstovala dostatek sebedůvěry. Blíženecké životní výzvy jsou často o novátorství, o tvoření základů rodin, spolků a projektů, je ale dobré k tomu mít uzemněnou energii dalších lidí. Vy jste mozek a vize všeho, potřebujete ale "pracanty", stejně zarputilé jako vy.

Mohlo by se vám líbit

Velký horoskop lásky na srpen: Střelce čekají změny, Kozorozi by měli být zopodvědní

Srpnová astrologická energie bude osvěžující a plná příležitostí pro růst a rozvoj ve všech aspektech vašeho života. Tento měsíc vám nabídne nové kariérní možnosti, které budou stát za to prozkoumat. Zároveň se můžete těšit na prohloubení vašich vztahů a spojení s lidmi. Srpen vás naléhavě vyzývá k přijmutí nových výzev a otevření se novým zkušenostem. Podnítí vás následovat vaše srdce a podlehnout vášni.
svetzeny.cz

Rak

Vaše mimořádná citlivost a propojení s hloubkou moudrosti lidské i vaší vlastní vás doslova předurčuje k srdceryvným osudům. Ať už v dobrém, tak i v tom horším. Máte sklony nechat sebou manipulovat, pak se spíše projeví něco dramatického, z čeho bolí srdce. Když ale malý Ráček jako dítě získá pevnou půdu pod nohama, tak dokáže velké věci, podobně jako Blíženec, výteční pečovatelé, tvůrci všeho možné a vizionáři jste!

Lev

Velké úkoly leží na bedrech Lvů, takže  jejich osudové křižovatky mohou být velmi dramatické, jak směrem dolů, tak i nahoru. Dostáváte od osudu ty největší výzvy, které ve vás mají probudit bojovného ducha, nebo se stáváte v rodinách a společenstvím vůdčími typy, na kterých dříve či později bude ležet velké břemeno zodpovědnosti. Do vínku dostáváte i svobodnou duši, takže mnoho Lvů je i takovými „tuláky životem“… Úkolem je zářit, najít sami sebe v nejlepším sebevědomí.

Panna

Dát věci do pořádku, to je vaše motto: jste posedlí úklidem, přesností a váš život by právě takový měl být. Záleží pak na tom, co přesně se máte naučit, ale univerzálním receptem na jakýkoliv úspěch pro vás je, v každé situaci najít pravdu, rovnováhu, spravedlnost a pak se zakousnuti pustit do práce. Můžete být skvělými lektory, průvodci a to nejen v profesi, ale i obecně pro své okolí. Mnohdy jste těmi, kteří napravují svět nebo s precizní přesností předávají informace.

Mohlo by se vám líbit

6 jednoduchých způsobů, jak si zlepšit karmu: Začít můžete už dnes!

Toto je 6 jednoduchých způsobů, kterými lze budovat dobrou karmu každý den. Začít můžete už dnes! Zjistěte, co je potřeba udělat, abyste do vesmíru vysílali pozitivní energii, která se vám jednou v dobrém vrátí.
svetzeny.cz

Váhy

Váhy mají velký smysl pro spravedlnost, ale nejsou moc akční, takže jste skvělými poradci, v rodinách i komunitách se na vás tak mohou obracet ostatní lidé, když ztrácí chladnou hlavu a nevidí pro stromy les. Život vám pak často nese události, které je třeba nejprve posoudit, nebýt zbrklý a máte velký dar opravdu pohnout jak svým osudem, tak i osudy dalších lidí. Vaše rozhodnutí často mění svět, a to nejen ten svět velký, ale i malé světy vašich blízkých.

Štír

Štíři jsou mistry trestu a pokání. Umí odsoudit velmi rychle a často se dostávají do situací, kde… jak to říct správně? Býváte občas vykonavateli osudu. Jste ti, kteří zařídí, aby někdo prožil to (často nepříjemné), co zažít má, aby došel nějakému uvědomění. Jste ale také velmi citliví a napojení na druhé, takže vaše přátelství jsou velmi hluboká a spravedlivá, když milujete, tak naplno. Váš život, ať se děje cokoliv, je prostě opravdový a žitý naplno a býváte pro druhé těmi „divadelníky, od kterých se učí“.

Střelec

Mířit přesně a zasáhnout. Střelci často v životě prochází mnoha změnami, z nichž mnohé mohou se zdáti zbrklé, ale je to tím, že mají hned jasno. A tak vám osud, aby se bavil, často naloží různorodé překvapivé situace a protáhne vás světem od začátku na jeho konec. Prožijete kdeco… je v tom jedna výhoda, jste velmi pružní a přizpůsobiví, jen se vztahy to můžete mít těžší, pokud se příliš snažíte soudit a usměrňovat druhé: pochopte, že oni nejsou tak pružní jako vy…

Mohlo by se vám líbit

Karma je zdarma: Ublížil vám někdo? Věřte, že díky zákonům vesmíru se mu to vrátí

Pokud vám někdo hodně ublížil, určitě cítíte silný pocit bolesti a zrady. Máte starosti a divíte se, že mu tak ošklivý čin prošel. Ale nebojte se, rozhodně ne natrvalo. Spřádat plány pomsty je ale zbytečné, a navíc to může být nebezpečné, protože si zahráváte s ohněm. Karma je, jak se říká, totiž zdarma. A tohle pravidlo platí pro všechny stejně. Zjistěte, proč si se zákonem karmy raději nezahrávat a jak funguje zákon návratnosti vesmíru.
svetzeny.cz

Kozoroh

Rázný kozoroh ví, kam míří, takže v tomto znamení se rodí lidé, kteří mají za sebou nechat nějaký hmatatelný výsledek. Nikdo se pak na vás nesmí zlobit, že za sebou pálíte mosty a zdánlivě myslíte jen na sebe. Vy jste prostě tím, kdo ví, míří a podobně jako Vodnáři máte na tomto světě jedinečný úkol. Vaše úkoly ale vedou velmi do hloubky, mají vyšší smysl a často vás učí odolnosti, houževnatosti, tomu zakousnout se v životě do všeho! Jste trpěliví a ochranářští a ke komu toto cítíte, ten si to opravdu zaslouží. Vaše vztahy jsou hluboké, nenecháte si na ně sáhnout a podobně jako u Býka vás nemají rádi ti, kterým podle nich dáváte málo, ale milují ti, kteří jsou pod vaší ochranou.

Vodnář

Jste vizionáři a tak vás osud často posadí na místa, na kterých se nic moc neděje, máte to tu rozhýbat, vymyslet, jak na to, aby se tu lépe žilo. Vaše svobodná mysl často působí, že místo tvrdé práce raději tíhnete k svobodnému bádání a často jste těmi, kdo rozlousknou i těžké oříšky. Když vám osud přidá tu fyzickou houževnatost, pak vězte, že dokážete vybudovat hotel, farmu, novou firmu na zelené louce. Prostě vidíte za roh, o deset let dopředu a nemýlíte se. Potřebujete k sobě ale nutně najít podobně laděné lidi, proto Vodnáři jsou bohužel často těmi, kdož propadnou sektám a extrémům. Tak moc totiž chtějí měnit svět, a proto je pro ně důležitý základ v rodině, aby jejich sny a touhy stály na pevném podloží.

Ryby

Jste tím, kdo má chránit, kdo má vnést citlivost a něhu do svého okolí. Ryby jsou nesmírně něžné a často tak mohou jakékoliv životní situace prožívat až příliš. Osud vás často přivane do životních situací, kdy je vaším úkolem někoho chránit, dát mu záštitu. Kdy na vás je hozena péče o něco/někoho, která měla být na zodpovědnosti jiných. Vaším úkolem je napravovat škody ve světě, který je kolem vás. Pokud svůj úkol nepřijmete, protože to přece jen chce trochu odříkání ze své sebecitlivosti, pak se snadno stáváte oběťmi manipulátorů a násilí, pronásleduje vás pak spíše smůla, ale je to z velké míry způsobeno tím, že té "smůle" jdete vyloženě naproti svou submisivitou.

Zdroj článku