Hoří celá Austrálie. Jak můžete pomoci?

Požáry vyvolaly vlnu solidarity mezi lidmi, kteří příspívají do různých sbírek. Ani slavné osobnosti nezůstaly stranou a každý se snaží poslat částku, která místním neziskovým organizacím může pomoci. 

Australský herec Chris Hemsworth známý z filmů Avengers věnoval hasičům ve své rodné zemi více než 15 milionů korun. „Potřebujeme vaši pomoc a dary. Daruji milion dolarů a doufám, že se ke mně přidáte s jakoukoli formou pomoci. Každý dolar se počítá a peníze jdou rovnou hasičům," prohlásil herec ve videu, které zveřejnil na svém Twitteru.

Další původem australská herečka Nicole Kidman s manželem Keithem Urbanem poslali hasičům v přepočtu přes 11 milionů korun. Během rozhovoru před nedělním předáváním Zlatých glóbů přiznala, že situace v Austrálii je pro ně zdrcující, navíc jejich dům leží v oblasti ohrožené požáry.

 • Chci přispět na boj s požáry
  Příspěvek můžete poslat australské hasičské službě v Novém Jižním Walesu NSW, která zřídila speciální konto pro rodiny dobrovolných hasičů, kteří zemřeli během služby.
   
 • Chci přispět lidem
  Kvůli požárům přišla řada rodin o střechu nad hlavou, plno lidí je zraněných. V tuto chvíli jim pomáhá sbírka australského Červeného kříže nebo Armády spásy. Organizace St Vincent de Paul Society zase zajišťuje lidem jídlo, oblečení a peníze.
   
 • Chci přispět na pomoc zvířatům
  Přispět můžete například koalí nemocnici Port Macquarie Koala, kde zachraňují a přesouvají do bezpečí ohrožené medvídky a ošetřují desítky těch, kteří utrpěli těžké popáleniny. Ohrožená a zraněná zvířata zachraňuje i nezisková organizace WIRES-Emergency Fund fot Wildlife. Přímo v Novém Jižním Walesu působí organizace RSPCA New South Wales, která pomáhá evakuovat, zachraňovat a léčit volně žijící zvířata v ohrožených oblastech.

@svetzeny