Přejít k hlavnímu obsahu

Karma je zdarma: Ublížil vám někdo? Věřte, že díky zákonům vesmíru se mu to vrátí

Pokud vám někdo hodně ublížil, určitě cítíte silný pocit bolesti a zrady. Máte starosti a divíte se, že mu tak ošklivý čin prošel. Ale nebojte se, rozhodně ne natrvalo. Spřádat plány pomsty je ale zbytečné, a navíc to může být nebezpečné, protože si zahráváte s ohněm. Karma je, jak se říká, totiž zdarma. A tohle pravidlo platí pro všechny stejně. Zjistěte, proč si se zákonem karmy raději nezahrávat a jak funguje zákon návratnosti vesmíru.

Pokud někdo právě silně zranil vaše city tím, že vám udělal cokoliv nepěkného nebo jakkoliv zlého, nemusíte zoufat, i když je to pro vás zrovna těžké. Naopak se snažte brát tuto skutečnost jako příležitost k vašemu dalšímu posunu a poučte se z této události. Důležité je, abyste měla přitom na paměti fakt, že mstít se rozhodně nevyplácí a proto pomstychtivost ani v těchto případech není dobrým a rozumným řešením. Dejte si dobrý pozor, na jaké straně spravedlivosti stojíte. Pokud si vyberete tu dobrou, s čistými úmysly, buďte si jistá, že se karma stane vaším nejlepším přítelem. Jak fungují pravidla návratnosti?

Řeč nemusí být jenom o karmě

V případě návratnosti zlých a podlých činů ale nemusí být vždycky řeč pouze o karmě. Jedná se i o platné zákony přírody a fungování lidského života, jehož součástí může být bolest i radost. Každý jedinec někdy zažívá vzlety i pády. Pokud si myslíte, že váš soused se má lépe než vy, nemusí tomu tak být. Nebo třeba bolest již zažil a nyní má své lepší životní období. Právě období radosti a smutku se v životě pravidelně střídají u každého člověka. Doba jejich trvání a míra intenzity ale silně souvisí s energií, kterou do světa vysíláte. A právě tu můžete značně pozitivně i negativně ovlivňovat. Záleží přitom pouze na vašich činech a skutcích, ale také na náladě a vibracích, které do vesmíru posíláte.

Mohlo by se vám líbit

Týdenní horoskop: Beran vyhrává tento týden šťastný los a zažije nejlepší týden roku

Jsme uprostřed léta, což nám samo o sobě dodává dobrou náladu. Jedno znamení zvěrokruhu si může užít zejména tento červencový týden, protože bude nejlepší z celého roku! Berani, gratulujeme.
svetzeny.cz

Pomsta není nikdy správným řešením

Když vás trápí konkrétní osoba a ne životní události, někdo na koho můžete přímo ukázat, protože víte, co vám provedl, je to vždy více složité a bolestivé. V takovou chvíli je normální, že se objeví myšlenky na možnosti pomsty. Jediné, co si skutečně zraněný člověk v danou chvíli přeje, aby se ošklivé a zlé činy, které mu druhý provedl, vrátily se stejnou bolestí dané osobě. To ale není vždy tak jednoduché. A vy byste se tomu neměla snažit nijak pomáhat, ani v případě, že vám daný jedinec ublížil už po několikáté. Nejen, že pomstou pravděpodobně jen celou aktuální situaci zhoršíte, ale také si nezachováte moudrost a potřebný odstup. Věci potřebují čas a zadostiučinění nepřichází rozhodně hned. To ale ještě neznamená, že se ho nedočkáte, když budete trpělivá.

Mohlo by se vám líbit

Test osobnosti: Objevte v sobě snílka, realistu nebo krále večírků a odhalte, co vás v životě pohání dál

Udělejte si náš test osobnosti a zjistěte, co vás skutečně v životě pohání dál. Patříte do skupiny introvertů nebo jste králem všech večírků? Co přesně očekáváte od svého partnera? A patříte do skupiny snílků nebo stojíte nohama pevně na zemi? Vyberte odpověď, která vás nejlépe vystihuje. Vaše intuitivní reakce je často správnou volbou.
svetzeny.cz

Vše má svůj čas

Touhou po pomstě nejen ztrácíte čas, ale můžete se tím dostat také do nekonečného kruhu pomsty, a tím i negativní energie, ze kterého se vám bude jen těžko vystupovat. Mnohem lepší je proto udělat jen jedno. Vyčkejte a dopřejte všem věcem vlastní čas a odstup, aby se mohly události samy od sebe dít tak, jak mají.  Věřte principu návratnosti, který opravdu funguje. Máte ale pocit, že člověk, který vám zrovna ublížil je stále spokojený, šťastný a jeho činy mu budou vždycky procházet? Rozhodně tomu tak není. Nebuďte frustrovaná, nemstěte se a trpělivě čekejte.

V tu nejvíce nečekanou chvíli a stejně silně, tak jako daný jedinec ublížil vám, se mu vše vrátí, a to pravděpodobně velice krutým způsobem. Jde ale jen o to, že to musí být správně načasované i s ohledem na běh událostí v životech všech. Abyste dosáhla pocitu zadostiučinění, rozhodně pomstu nepoužívejte. V opačném případě se vše může jenom znovu obrátit proti vám. Což by bylo akorát tak frustrující. Říkáte si, jak je to možné? Jde totiž nejen o karmu a zákony přírody, ale také o energie. Právě pocity, které vysíláte a předáváte do světa, ať už pozitivní nebo negativní, se vám jednou vrátí.

Shoda náhod, nebo karma?

Ať už tomu chceme říkat zákon vesmíru, přírody nebo karma, jedno je jisté. Nadpozemské zákony fungují i v situacích, kdy je čekáte nejméně. Vše co vysíláte do svého okolí, se vám totiž vrátí. Vždy platí, že člověk nakonec dostane to, co sám dal. A můžeme tento zákon pojmenovávat, jak chceme. Jednou se tedy člověku, který vám ublížil, vše s jistotou skutečně vrátí. A to najednou za všechny jeho zlé činy. Teprve ve chvíli, kdy se začne cítit stejně nešťastný a zlomený, jako všichni lidé, kterým ublížil, míra návratnosti dosáhne svého cíle.

Mohlo by se vám líbit

Některá znamení jsou chorobnými lháři: Nikdy byste neměli věřit Štírovi ani Vodnáři. Kdo další často lže?

Snad každý už někdy alespoň trošku v životě zalhal. A kdo říká, že ne, tak lže. Někdo například zalže neúmyslně ve chvíli, kdy ještě v hlavě pořádně nestihne zpracovat odpověď na pokládanou otázku, ale jeho ústa odpovídají mnohem dříve. Tuto situaci zná mnoho lidí a je pochopitelná. Jedno je ale jisté, najdou se i jedinci, kteří lžou častěji. Nemusí být přitom zlí, nebo vám schválně něco tajit. Když už ale lžou, jsou v tom věrohodní a přesvědčiví. Koho z přesvědčivých lhářů jen tak neprokouknete?
svetzeny.cz

I špatné zkušenosti nás posouvají

Říkáte si, jaký je mezitím vším rozdíl? Mezi tím, když člověk, který vám ublížil, později zažije stejné pocit, jako vy předtím? Pokud vydržíte bez pomstychtivosti a i z nepříjemné zkušenosti se oklepete, budete mít na rozdíl od něj jednu velikou výhodu. I špatné zkušenosti jsou pro nás ve výsledku pozitivní, protože nás totiž posouvají dál a pomáhají nám k dalšímu osobnímu rozvoji a růstu.

Zatímco špatný člověk se ze svých špatných činů pravděpodobně nikdy nepoučí a nemůže se proto nikam posunout, dobrý člověk, který navíc překoná bolest a silně negativní zkušenost vyjde z celého zážitku ve výsledku silnější a lepší. I bolestivý zážitek vás tak posune dál a vy se tak budete moci dále vyvíjet a růst.

Špatní a zlí lidé však budou bez špetky poučení nakonec pouze trpět za bolest, kterou způsobili nejen vám, ale i dalším lidem v okolí. Snažte se brát si ze všech svých zkušeností poučení. A nemějte obavy, že by se špatné skutky špatným lidem nevrátily. Pamatujte přitom na návratnost všech činů. Nejen těch vašich ale i ostatních. Jedině tak budete úplně šťastná a spokojená, protože si budete dávat pozor na energii, kterou vesmíru posíláte.

Zdroje: ditchthelabel.org, bigthink.com, uplift.love