Přejít k hlavnímu obsahu
Promotion
Promotion

Oblékání žen po čtyřicítce: Vyvarujte se levných materiálů a pytlovitých střihů. Co si obléct, pokud chcete vypadat mladší a štíhlejší?

Info ikona
Oblekani žen po 40

Jak se oblékat po čtyřicítce, pokud chcete vypadat mladší a štíhlejší? Slušet vám budou hravé outfity, které vám uberou roky. Naopak se vyvarujte levných materiálů a pytlovitých střihů. Jaké další věci stylisté nedoporučují nosit?

Promotion

Slušet vám budou hravé outfity

Nejprve je třeba úvodem říci, že fantazii se meze nekladou a samozřejmě si každý z nás může v jakémkoliv věku nosit, co chce. Ale stejně jako vypadá copatá školačka nepatřičně v usedlém kostýmku i žena po čtyřicítce bude vypadat divně v určitých modelech. Faktem zkrátka je, že pokud se oblečeme s ohledem na náš věk, postavu a osobnost, budeme vypadat nejlépe. Rozhodně nikdo neříká, že po čtyřicítce se z vás musí nutně stát „konzerva“, co se týče vašeho módního stylu. Právě naopak, hravost je to, co vás omladí. Měli byste se naučit vrstvit, outfit skládající se ze dvou svršků je nuda. Outfit dovedou oživit poutavé doplňky, barevné sako, zajímavý křivák i nápadné boty.

Info ikona
Hravé oblečení

Další věc, kterou stylisté radí, je mít v šatníku základní kousky ušité z kvalitních materiálů. Těmi jsou bílá halenka či košile, dobře padnoucí kabát, světlé a tmavé kalhoty, „malé černé“ šaty a další věci, díky kterým snadněji sestavíte svůj outfit. Určitě by vám neměly chybět doplňky – bižuterie, šperky, šátky, výrazné kabelky, kvalitní boty. Ty totiž dovedou outfit pozvednout na další úroveň.

Investujte i do koupě kvalitního spodního prádla. Po čtyřicítce už je těžké udržet si štíhlou postavu, ale naštěstí vám ladné křivky umí vytvarovat stahovací prádlo. Pokud ho doma ještě nemáte, rozhodně si jej jděte alespoň vyzkoušet. Uvidíte, že najednou budete v oblíbených šatech vypadat ještě lépe. Nezbytná je padnoucí podprsenka, která pozvedne poprsí, a opticky vás tak zeštíhlí.

Info ikona
Šatník

Vyvarujte se levných materiálů a pytlovitých střihů

Některých věcí je lepší se po čtyřicítce vyvarovat, ale samozřejmě vám je nikdo nezakazuje nosit, pakliže pasují do vašeho stylu a cítíte se v nich dobře. To je velmi důležité, protože pokud na sobě máme outfit, který se nám líbí, hned budeme vyzařovat pozitivní energii a radost. Pokud bychom však měli obecně říci, se kterými věcmi se po čtyřicítce raději rozloučit, určitě by to bylo lacině vypadající oblečení ušité z levných materiálů. Daleko více vám budou slušet kvalitně ušité „basic“ kousky z látek jako jsou hedvábí, len, bavlna, vlna, kašmír. Takové oblečení vydrží léta a je příjemné na dotek.

Chybou také je snažit se „schovat“ za své oblečení. Často se ženy halí do neforemných kousků v domnění, že tak schovají kila navíc. Platí pravidlo, že pokud mám na sobě upnuté kalhoty, mohu zvolit volnou halenku a naopak.

Info ikona
Starší žena

Další věcí, která ženám po čtyřicítce obzvláště nelichotí, je odvážné oblečení odhalující příliš mnoho kůže. To mimochodem nevypadá dobře ani ve dvaceti. Držte se pravidla, že pokud už chcete ukázat více kůže, mělo by se jednat jen o jeden kus oblečení. Například krátkou minisukni, která ukáže vaše krásné štíhlé nohy nebo obtažené džíny, které zvýrazní vaše pozadí. Platí, že méně je více.

Info ikona
Mini

Mezi další věci, kterým bude lepší dát sbohem patří: roztrhané džíny, vytahané svetry, bokové kalhoty, válenky, ultra krátké minisukně, lacině vypadající bižuterie, ledvinky, tenké legíny, průsvitné topy.

Zdroje: 40+ STYLE, Best Life

Promotion
Promotion
Promotion
Promotion
Promotion

Newsletter

Svet Zeny logo

Odebírejte náš NEWSLETTER

Váš e-mail

Na váš e-mail jsme odeslali odkaz pro potvrzení odběru novinek.