Přejít k hlavnímu obsahu

Charitativní projekt, který vás dojme: Na Štědrý den se sešla řada celebrit, aby potěšily ty, kteří nemají takové štěstí

Na Štědrý den se úderem poledne uzavírá Westfield Chodov pro zákazníky, kteří ještě na poslední chvíli vyrazili na nákupy vánočních dárků. Přestože nákupní ruch v uličkách Centra ustane, ten hlavní program na prodejní ploše teprve začíná. Již popáté se zde sejdou u štědrovečerní večeře hosté, kteří by jinak zůstali z nejrůznějších důvodů u svátečního stolu o samotě. Letošní ročník dobročinného setkání přivítá až rekordních 120 účastníků

Spolu u jednoho stolu

Matky samoživitelky, lidé s handicapem, bez domova, senioři z domova důchodců nebo děti z dětských domovů. Přímo v uličkách obchodního centra, které se na jeden večer v roce promění ve vánoční slavnostní

hostinu, se sejdou lidé s různými životními příběhy i důvody, proč by jinak Štědrý večer strávili o samotě. Letos dokonce v rekordním počtu, kdy je díky spolupráci s neziskovými organizacemi a místními komunitami na seznamu 120 potvrzených hostů.

„Štědrý večer na Chodově je pro nás velmi milou a důležitou tradicí, kdy můžeme zpestřit a rozveselit vánoční čas všem, kteří by se z různých důvodů mohli cítit osamoceně. Díky dlouhodobé spolupráci s neziskovými organizacemi a místními komunitami i podpoře partnerů se nám daří každý rok navyšovat počet hostů. Za pět let, co vánoční komunitní setkání organizujeme, jich k nám má letos poprvé dorazit více než stovka,“ popisuje Kateřina Kleslová, marketingová manažerka Westfield Chodov.

Utajený život Mr. Beana: Má krásné dcery, a ačkoliv hraje samé primitivy, je nadprůměrně inteligentní

Rowan Atkinson je populární britský herec a komik, který proslul svojí rolí Mr. Beana. Ačkoliv se jako Mr. Bean jeví jako neuvěřitelný smolař a extrémní trouba, ve skutečnosti má herec nadprůměrně vysoké IQ a má dvě nádherné dcery. Nahlédněte do života jednomu z nejúspěšnějších komiků všech dob!
svetzeny.cz

Kromě tříchodového štědrovečerního menu, ve kterém nebude chybět vánoční klasika v podobě rybí polévky a kapra s bramborovým salátem, se mohou hosté těšit i na bohatý doprovodný program. K poslechu, ale i tanci zahraje jazzové melodie rytmická sekce Českého národního symfonického orchestru pod vedením Lukáše Chejna. Dále je pro hosty připraveno již tradiční překvapení v podobě návštěvy známých tváří, které jim přijdou osobně popřát hezké vánoční svátky. V minulých letech se účastníci akce mohli setkat například s muzikálovými zpěváky Romanem a Petrou Vojtkovými, frontmanem skupiny Monkey Business Matějem Ruppertem, moderátory Patrikem Hezuckým a Honzou Dědkem nebo třeba hercem Vladimírem Kratinou.

Na každoročním setkání ve Westfield Chodov se podílí velkým dílem neziskové organizace, které pomáhají rozšířit pozvání mezi osamocené. Ti se totiž často mohou ostýchat na takovou akci sami přihlásit. V letošním roce dorazí i díky organizacím jako například Fokus Praha, Lemniskáta – Život bez bariér, o. p. s., Mezi-námi, Nový prostor či Arcidiézní charita Praha – Azylový dům Gloria.

Ruku k dílu přidají dobrovolníci, ale i partneři

„Velký dík patří všem, kteří se do organizace dobročinné akce zapojují, ať už to jsou neziskové organizace, partneři či dobrovolníci a kolegové ze Správy Centra. Mnoho z nich je na Štědrý den přímo s námi v Centru a pomáhají při servírování slavnostního menu nebo rozdávání vánočních dárků. Díky nim je pro účastníky Štědrý večer na Chodově opravdu nezapomenutelným zážitkem,“ dodává Kleslová.

Štědrý den v režii celebrit a dobročinnosti
Zdroj článku