Přejít k hlavnímu obsahu

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

Věděli jste, že troubu lze vyčistit, když spíte? Tato metoda se vám zalíbí natolik, že už nikdo nebudete umývat troubu jinak. A velké plus navíc – je šetrná k životnímu prostředí.

Tímto způsobem troubu téměř okamžitě vyčistíte!

Internet je plný návodů a triků, které nám usnadňují život. Máme pro vás dobrou zprávu – takový jeden jednoduchý trik existuje i pro vaši troubu. Ta bývá často výzvou, protože kde jinde v kuchyni najdeme takové množství mastnoty?! Slavní influencerka, Chantel Mila, která se specializuje na úklid a čištění domácnosti, strávila 6 měsíců, aby vymyslela trik, který funguje na všechny druhy špíny, které v troubě máme. Zvláště pro ni bylo důležité, aby účinná směs neobsahovala žádné toxiny ani jiné látky, které jsou nešetrné k životnímu prostředí.

Vyrobte si svou zázračnou směs doma

Info ikona
Jak vyčistit troubu

Potřebujete:

  • ½ šálku jedlé sody
  • 1 čajová lžička tekutého pracího prostředku
  • voda

Jedlá soda, prací prostředek a voda se smíchá v misce, dokud nevnikne hladká pasta. Tuto pastu poté nanesete v tenké vrstvě po všech površích trouby a v ideálním případě ji necháte působit přes noc. Následují ráno pastu pouze otřete vlhkým hadříkem. Chcete-li být opravdu extra důkladní, otřete troubu ještě hadříkem namočeném v bílém octu.

Praktické způsoby, jak na levnější a ekologičtější domácnost

Možná si říkáte, že když se začnete snažit chovat ekologicky, budete jen příliš malou kapkou v moři. Omyl. Každý musíme začít právě sám u sebe… a když to uděláme všichni, najednou tu bude oceán svědomitých lidí, co žijí tak, aby životní prostředí trpělo co nejméně.
svetzeny.cz

Pozor! Čištění horkou vodou není vždy dobrý nápad

Po čem sáhnete, když chcete vyčistit podlahu? Většina z nás určitě po mopu, čistících prostředcích a horké vodě, že? Teplá voda často vůbec nedává smysl. Proč? To zjistíte v našem článku.
svetzeny.cz