Přejít k hlavnímu obsahu

Čištění trouby přes noc: Jednoduché, šetrné k životnímu prostředí a účinné

Info ikona
Jak vyčistit troubu

Věděli jste, že troubu lze vyčistit, když spíte? Tato metoda se vám zalíbí natolik, že už nikdo nebudete umývat troubu jinak. A velké plus navíc – je šetrná k životnímu prostředí.

Tímto způsobem troubu téměř okamžitě vyčistíte!

Internet je plný návodů a triků, které nám usnadňují život. Máme pro vás dobrou zprávu – takový jeden jednoduchý trik existuje i pro vaši troubu. Ta bývá často výzvou, protože kde jinde v kuchyni najdeme takové množství mastnoty?! Slavní influencerka, Chantel Mila, která se specializuje na úklid a čištění domácnosti, strávila 6 měsíců, aby vymyslela trik, který funguje na všechny druhy špíny, které v troubě máme. Zvláště pro ni bylo důležité, aby účinná směs neobsahovala žádné toxiny ani jiné látky, které jsou nešetrné k životnímu prostředí.

Vyrobte si svou zázračnou směs doma

Info ikona
Jak vyčistit troubu

Potřebujete:

  • ½ šálku jedlé sody
  • 1 čajová lžička tekutého pracího prostředku
  • voda

Jedlá soda, prací prostředek a voda se smíchá v misce, dokud nevnikne hladká pasta. Tuto pastu poté nanesete v tenké vrstvě po všech površích trouby a v ideálním případě ji necháte působit přes noc. Následují ráno pastu pouze otřete vlhkým hadříkem. Chcete-li být opravdu extra důkladní, otřete troubu ještě hadříkem namočeném v bílém octu.

Praktické způsoby, jak na levnější a ekologičtější domácnost

svetzeny.cz

Pozor! Čištění horkou vodou není vždy dobrý nápad

svetzeny.cz