Přejít k hlavnímu obsahu

Nejhorší dárky k Vánocům: Češi nechtějí pod stromečkem nalézt mopy a roušky. Co dalšího rozhodně nikomu nedávat?

Info ikona
Dárky pláč

Tipnete si, jaké věci považují Češi za nejhorší vánoční dárky? Výsledky průzkumu vás možná překvapí. Na seznamu nechtěných dárků se nachází úklidové prostředky i roušky. Co dalšího byste rozhodně nikomu pod stromeček dávat neměli?

Polovina Čechů již někdy dostala nevhodný dárek

Darovanému koni na zuby nehleď,“ praví lidová moudrost. Pocitu zklamání při rozbalení nevhodného dárku se však člověk ubrání jen těžko. Nevhodný vánoční dárek dostala podle průzkumu nákupního rádce Heureka.cz více než polovina Čechů, kteří používají internet. Nejčastěji s dárkem šláply vedle tchyně či švagrové. Průzkum ČTK, jehož výsledky zveřejnil web Kupi prozradil, jaké jsou nejhorší dárky dle Čechů. Data z loňského roku vás možné v lecčem překvapí. Mezi jednu z nejčastějších odpovědí patřilo „nedostat nic“. Zde se překvapení tedy nekoná, není nic trapnějšího, než když vás někdo obdaruje a vy na něj zapomenete a nic mu na oplátku nevěnujete. Z chybějícího dárku bude zklamaný snad každý.

Perníčky i salát. O Vánocích si můžete dopřát všechny, a přesto nepřibrat. Změna ingrediencí vám zaručí úspěch

svetzeny.cz

Mezi další nenáviděné dárky patřily prostředky určené pro úklid domácnosti, které lidé běžně. Například to byly houbičky na nádobí, vůně na toaletu či prací prášky. V tomto ohledu by si Češi notovali s Brity, kteří jako jeden z nejhorších dárků označili mop, který dokonce obsadil první příčku v anketě nejhorších dárků. Hned za ním následovala lžíce na boty a vysavač. Radost neudělal ani osvěžovač vzduchu. Proto se raději vyhněte těmto sice praktickým, ale neoblíbeným dárkům. Zvláště pozor na to, pokud je chcete dát svému partnerovi či partnerce, mohla by vás čekat tichá domácnost.

Info ikona
Děvče

Dále by podle průzkumu webu Kupi.cz nechtěli Češi dostat roušky a respirátory. Opět platí, že je to dárek sice praktický, ale zároveň neoblíbený. Vedle šlápnete i s dárkem, který prozradí, že se s obdarovaným moc dobře neznáte. Abstinenta láhev prémiové whisky potěší asi tolik jako vegana poukaz do steakové restaurace. Mezi další nechtěné dárky patří termoprádlo, živá zvířata, reklamní předměty a zjevně použité elektro.

Vánoční dárky podle znamení horoskopu: Co potěší štíra, střelce nebo váhy?

svetzeny.cz

S těmito dárky nešlápnete vedle

Čím tedy udělat radost, abyste se zavděčili? S tím vám pomůže průzkum společnosti Happy Cards. Z něho jasně vyplývá, že drtivá většina respondentů nepohrdne buď dárkový poukazem nebo hotovostí. Průzkum zkoumal i preference mužů a žen, v tomto bodě se shodují. Dá se tedy říct, že je to jednoznačně sázka na jistotu. Na třetím místě skončily předměty související s koníčkem dané osoby. Zde se opět vracíme k tomu, že obdarování nečekají veledary, ale potěší je, když se nad výběrem dárku zamyslíte.

Větší radost udělá promyšlená maličkost než drahá věc, kterou obdarovaný nikdy nevyužije. Zatímco řada žen by si dále přála dostat poukaz do restaurace, šperk, parfém, květiny, krásné přání či kosmetiku, u pánů vede elektronika a alkohol. Samostatnou kategorií jsou děti, zde byste to neměli přehánět s počtem dárků, o tomto tématu jsme psali zde. Mezi TOP 10 dětských dárků patří panenky, počítačové hry a konzole, figurky oblíbených postav, autíčka, stavebnice, kola, telefony, tablety, počítače a autodráhy.

Zdroje: Kupi, Deník, iDnes, Happy Cards