Jak poznat, že s vámi chce komunikovat anděl strážný: Posílají signály, které připomínají, že vás chrání
svetzeny.cz
Mít dlouhý a spokojený život? O tom sní snad každý. Recept na dlouhověkost však jen tak někdo nemá. Řadí se k tomu genetika, celoživotní péče o tělo, psychiku a mnoho dalšího. Chcete znáte recept, jak se dožít vysokého věku?
Žít dlouho je sen mnoha lidí. Vidět, jak se daří jejich dětem v životě, zda mají štěstí na partnera, jak vyrůstají vnoučata, jaké mají životní cíle, sny a zda se jim vše podaří uskutečnit. To vše po boku milovaného partnera, se kterým prožijete dlouhý a spokojený život. Jak dosáhnout dlouhověkosti? Můžete se inspirovat například doporučeními japonského lékaře. Ten sám se dožil vysokého věku 105 let. Shigeaki Hinohara byl i ve svém vysokém věku vitální, pravidelně cvičil, psal knihy a věnoval se aktivně své práci. Jaké jsou jeho rady?
Dožít se vysokého věku? Pak jedině s tou správnou váhou. Nadváha vás může velmi omezovat a to nejen v pohybu a v každodenních činnostech, ale také je to velká zátěž pro lidské tělo. Kilogramy navíc se neslučují s dlouhověkostí, protože s sebou kila nesou rizika a zdravotní komplikace. Podle japonského lékaře je dobré se zaměřit na lehká jídla, saláty s olivovým olejem a také na velké množství ryb v jídelníčku. Čemu se vyhnout? Průmyslově zpracovaným potravinám, smaženému a tučnému jídlu.
Jezdíte neustále výtahem? Kde to jen jde, vsadíte na něj a dostanete se tam, kam potřebujete, bez nutnosti šlapat do schodů. To je, ale podle japonského lékaře špatně. Kdykoliv můžete, jděte po schodech. Ideální jen, když budete chodit do schodů každý den. Je to totiž skvělé cvičení pro vaši kondici. V těle rozproudí krev, zapotíte se a uděláte něco pro své zdraví. To samé platí o pohybu, kterého je potřeba si dopřávat každý den.
Děti potřebují denní režim, ale víte, že i dospělí ho potřebují? Vědět, kdy vstávat, kdy snídat, jít do práce, jít spát, věnovat se cvičení a podobně. Díky tomu nebudete mít čas na přemýšlení, co vás čeká. Bez plánu obvykle vynecháte jedno jídlo, protože není čas, spíte méně, protože ještě chcete zkouknout jeden díl seriálu a podobně. A to vás vede k nepravidelnosti, která rozhodně není příznivcem dlouhověkosti.
Ač to může vypadat, že jsou to neomylní lidé, není to tak. Lékař je pořád jen člověk, má svůj pohled na věc a vidí vše jen ze svého úhlu pohledu. Podle Shigeaki Hinohara se mají lidé řídit selským rozumem a promyslet si, než bezhlavě uvěří něčemu, co jim řekne doktor. Lékaře se ptejte na vše, co vás zajímá, zjišťujte další možnosti. To však neznamená, že budete zpochybňovat každý lékařský názor.
Někdy se člověk může cítit nemocně, špatně, nemá dobré dny, přichází mnoho nepříjemných zpráv nebo prostě jen nejste ve své kůži. Vzít si prášek, když je toho na vás moc není nic špatného nebo něco, za co se stydět. Je však dobré hledat i jiné možnosti. Čerpat klid pro tělo i duši z přírody, přátel, kteří vám pomohou, rodiny.
Je vaše práce pro vás zároveň také koníček a oblíbená činnost, která vám dělá radost? Tak z ní nemusíte odcházet, když se dostaví možnost odejít do důchodu. Je naprosto v pořádku dál pracovat a mít svůj zajetý režim. Dokud můžete dělat to,co vás baví, tak to dělejte bez problémů dál. Nečinnost obvykle může způsobovat, že se dostanete do deprese.
Trápíte se a nervujete z mnoha věcí? Není to zrovna to nejlepší pro dlouhověkost. Najděte v sobě mít a klid. Problémy nezmizí tím, že budete ve stresu. Raději se naučte vše přijímat s klidem a pokorou a pracujte na věcech, které změnit můžete.
Plánovat je velmi důležité, protože vám to často umožní lépe organizovat čas. Navíc to pro vás nebude zbytečné plýtvání. Dosáhnete všech svých cílů, protože plán vám dá jasně najevo, co dělat a čeho se držet. Pocit jistoty vás chrání před stresem, nestíháním nebo nervozitou, že nevíte, co dřív.
Zdroj: CNBC
Pexels
Pexels
Pexels