Přejít k hlavnímu obsahu

Pastva pro oči, i pohlazení pro duši. Trentino je místo, kde chcete být, ať je kterékoli roční období

Je jedno jestli je jaro, léto, podzim, nebo zima. Existují místa, která učarují našemu srdci a zalíbí se nám v každém ročním období. Takové místo je Trentino, které byste rozhodně měli prozkoumat, ať už toužíte po turistice, lyžování, nebo třeba po cyklo výletech.

Zní to jako sen, ale je to realita. Trentino leží zhruba 3,5 hodiny od Mnichova a když vám říkáme, že zde najdete všechno, myslíme to vážně.

Pro milovníku sportu, ale i vína

Čtete správně. V Trentinu můžete vyrazit během podzimu na malebné túry po panoramatických trasách, prozkoumávat malebná městečka a nebo ochutnat kvalitu trentinských vín. Mimochodem díky malebným scenériím si takovou dovolenou zamilují i vaše pubertální část rodiny, protože kdo by nechtěl impozantní fotografie od alpských jezer.

 

Od nejjednodušších tras po ty nejnáročnější: najděte si tu, která je pro vás ta pravá!

Ti, kdo milují hory, dobře vědí, že krása místa musí být zdolána krok za krokem, a že vykonaná cesta přispívá k emocím z dosaženého cíle. Je to jako by dech, svalové napětí a troška únavy připravovaly vaše oči na to, co uvidíte, jakmile dosáhnete cíle. V tom je nepopiratelné kouzlo horských jezer, zejména na podzim, kdy si barvy listí hrají s klidnou hladinou vody.

Alpská jezera jsou tichá, málo navštěvovaná a ponořená v regenerujícím prostředí přírody, jako drahokamy, které je potřeba nalézt.

V Trentinu je jich téměř tři sta: vybrali jsme jich 6 pro 6 procházek lišících se délkou, trváním a úrovní tréningu. Kterým chcete začít?

Prozkoumejte šest nejkrásnějších tras

Zima jako z pohádky

Pokud nepatříte mezi milovníky turistiky, rozhodně si zamilujete zimní období v Trentinu. Kromě dobré kuchyně s výhledy do dáli, zde najdete 1 200 km sjezdovek a pro ty nejnáročnější je tu několik zážitků, které vás ohromí. Jízda na koni ve sněhu pro romantické duše, vykoupat se v lese a zažít takzvaný „forest bathing“, a nebo zkuste vycházku bez bot.

Zažijte hory v zimě

Žít v zimě na horách je i bez lyží zážitek, který vás navrátí do harmonie s okolním světem. Čistota vzduchu, vůně pryskyřice z lesů, záře sněhu: v této krajině je snadné naslouchat svému nitru, najít sebe sama a místo k odpočinku. Žádný stres, žádný spěch: zregenerujte tělo i mysl! 

Nejde ale jen o krajinu. Zážitky, která na vás čekají v Trentinu, vám rovněž pomohou najít sami sebe a vymanit se z okovů únavy, věčných termínů, upozornění. Příjemné chvíle mezi lesy a horami, kde se můžete cítit v pohodě a zapomenout na všechno ostatní. Protože v přírodě se vracíte k tomu podstatnému, můžete zpomalit tlukot srdce a načerpat novou energii. Pro tělo i mysl.

Dokonalé výhledy na zasněženou krajinu