Přejít k hlavnímu obsahu

Víte, podle čeho vybírat sportovní podprsenku?

Velikost není to jediné, co by vás mělo při výběru sportovní podprsenky zajímat. Důležitý je materiál i schopnost dokonalé fixace.

Nabídka sportovních podprsenek na trhu je skutečně široká. Abychom vám výběr usnadnili, sestavili jsme seznam kritérií, podle kterých vybírat. 

1. Drží pevně

O sportovní podprsence nemáte správně vědět, ale má vám pomoci, když potřebujete. "Kvalitní sportovní podprsenky dokážou při prudkém cvičení snížit pohyb prsou až o polovinu, takže dámy, moc se nerozmýšlejte,” radí Žaneta Fidrantová, zástupce značky Kari Traa .

2. Nevíte o ní

Materiály, z nichž se podprsenky na sport vyrábějí, jsou pružné a prodyšné, takže se v podprsence nemáte cítit příliš stažená. Správně byste o ní neměly vůbec vědět. 

3. Raději bez košíčků

Vybírat můžete z podprsenek s tvarovanými košíčky, které ňadra pevně drží na místě a hodí se pro namáhavější aktivity s prudšími pohyby, třeba běh, nebo můžete zvolit variantu bez košíčků, která prsa těsně přimkne k tělu. Záleží jen na vás, který typ pro vás bude pohodlnější. Obecně platí, že čím větší poprsí je, tím pevněji by během pohybu mělo být staženo. Některé podprsenky se dokonce prodávají s vyjímatelnými vycpávkami – ty mají v tomto případě čistě estetickou funkci, proto nechcete-li si prsa uměle zvětšovat, můžete je vyndat.

 

4. Sedí jako ulitá

Dobře padnoucí podprsenka znamená, že se vám prsa neposunou ani nevypadnou při žádném, ani velmi prudkém pohybu. Nestyďte se a klidně si při zkoušení v kabince zaskákejte na místě, předkloňte se nebo si udělejte pár cviků, na které jste zvyklí. Tak poznáte nejlépe, zda podprsenka poskytuje skutečně pevnou oporu a zda zůstává za všech okolností na svém místě. 

5. Prsa vám nikde nepřetékají

Důležité také je vybrat správnou velikost. Dá se říct, že by se měla shodovat s tou, kterou máte u klasických podprsenek, nicméně nemusí to platit vždy. Záleží spíše na výrobci, střihu a materiálu, proto vybírejte a zkoušejte pečlivě. „Zlatým pravidlem při výběru jakékoli podprsenky je, že košíček by měl obepínat celé prso, nikde by nemělo být utlačeno ani přetékat, a podprsenka by vám měla tak akorát sedět, když si vložíte dva prsty pod její ramínka. Tak nasimulujete velikostní výkyv, ke kterému dochází během pohybu,” vysvětluje Žaneta Fidrantová.

6. Nestojí 50 korun

Jak poznáte skutečně kvalitní podprsenku na sport? Opravdu kvalitní sportovní podprsenky nejsou úplně levnou záležitostí, nicméně vyšší investice do jednouho či dvou extra kvalitních kousků se vám několikanásobně vrátí. A vězte, že největší radost z toho budou mít vaše prsa – nejenže zůstanou na místě, bez odřenin a otlaků, ale také budou pevnější až do vyššího věku.

 

Doporučená videa z partnerského webu z Lifee.cz: Tvoříme S Lifee Valentýnská Nádoba Na Svíčku