Přejít k hlavnímu obsahu

Kvalita sprchování dokáže ovlivnit naši náladu i zdraví

Info ikona
Kvalita sprchování dokáže ovlivnit naši náladu i zdraví

Očista těla v podobě sprchování je pro normální fungování naprosto nutná. Vnímat ji ale můžete i jinak než jako běžnou rutinu. Kosmetická značka Kneipp, založená na principech spojení s přírodou, v ní vidí potenciál, jak ovlivnit zdraví celého našeho organismu, a to včetně psychické pohody. Vytvořila proto řadu aromaterapeutických sprchových gelů, které povzbuzují, uklidňují a pomohou i s namoženými svaly. Jak vlastně taková aromaterapie v koupelně funguje?

Kombinace teploty a správné vůně

Zatímco ráno nás studená sprcha probere, večerní sprchování teplou vodou zklidní tělo i mysl. Abyste tyto dvě základní funkce podpořili, je vhodné očistu doplnit o správné aroma sprchové gely, jejichž vůně vás buď povzbudí, nebo naopak připraví na slastný spánek. Ráno proto sáhněte po sprchovém gelu Kneipp Radost ze života s osvěžujícími tóny vavřínu kubébového a citronely, večer doporučujeme Kneipp Goodbye Stress pro pocit čisté mysli a odpočinek od starostí. Výsledky nezávislé vědecké studie totiž potvrdily, že unikátní přírodní složení kombinující vodní mátu a rozmarýn prokazatelně přeměňuje stres na pozitivní energii. Nebo si dopřejte uvolnění a nalaďte svou mysl kdykoliv během dne s gelem Kneipp Levandulové snění, který obsahuje cenný a podmanivý přírodní levandulový olej. 

Info ikona
Kvalita sprchování dokáže ovlivnit naši náladu i zdraví

Lepší imunitní systém i uvolněné svaly

Voda nám ale dokáže pomoci i jinak, než že nás naladí na tu správnou vlnu. Známý německý léčitel Sebastian Kneipp si už před 130 lety uvědomoval její sílu, a svým aktivním přístupem položil základy vodoléčby. Vymyslel tzv. Kneippův chodník, stojící na střídání teplé a studené vody, který přispívá k posílení imunitního systému. Tento ozdravný proces můžete praktikovat i u sebe v koupelně, stačí vám k tomu dvě nádoby se studenou a teplou vodou, do kterých si budete střídavě stoupat. Naopak konstantní teplá voda spojená s masáží problematických partií pomáhá při namožených svalech například po sportu.

Info ikona
Kvalita sprchování dokáže ovlivnit naši náladu i zdraví

Udržitelné sprchování

Koupele a sprchování jsou nezbytnou součástí našich životů, které děláme v podstatě každý den, a je tak vhodné popřemýšlet i nad jejich vlivem nejen na naši pokožku, ale i svět kolem nás. Ekologický přístup v tomto ohledu už naštěstí není něco, co by šlo těžko zařídit a stálo spoustu peněz. Sprchové gely Kneipp nejenže neobsahují minerální oleje, parafíny, silikony, konzervanty a mikroplasty, ale od textury až po obal jsou všechny produkty značky řešeny co nejšetrněji. „Udržitelnost je pro Kneipp zásadní téma, kterému je věnována ve výrobním procesu podstatná pozornost. Již popáté byl Kneipp oceněn společností Green Brands za ekologickou udržitelnost. Podruhé také získal prestižní ocenění Red Dot Design Award 2023 za inovativní obaly, a to díky zpracování dózy másla na nohy. V minulosti toto vyznamenání získala značka za ekologické obaly pro balzámy na rty. Kneipp se může také již podruhé v řadě pyšnit oceněním EcoVadis Platinum, které náleží pouze 1 % všech světových společností hodnocených touto vlivnou organizací,“ říká brand manažerka značky Kneipp Michaela Smrčková.

Info ikona
Kosmetika

Širokou nabídku Kneipp produktů najdete v drogeriích dm, Rossmann a Teta.